v kategórií Chudnutie, Detox

Táto diéta patrí medzi najúčinnejšie diéty pokiaľ chcete rýchlo schudnúť. Samozrejme chudnúť by sa malo racionálne. My túto diétu odporúčame skôr na prečistenie tela. Zbaví vás toxínov, očistí telo, a pomôže schudnúť za 10 dní až 8kg. Pokiaľ po skončení tejto 10 dňovej diéty si budete dávať pozor na to čo jete, stratené kilá sa vám už nevrátia ani v podobe žiadneho JOJO efektu.

V čom spočíva táto 10 dňová diéta?

Táto diéta spočíva v konzumovaní iba tzv. ,,acidofilných šejkoch“, ktoré si sami pripravíte.

Tieto nápoje pozostávajú z ovocia, zeleniny, vlákniny (Psyllium) a acidofilného mlieka (buď z obchodu alebo si vyrobte vlastný kefír). Pozor s ovocím by ste to nemali preháňať, predsa len obsahujú cukry.  Zeleniny môžete zjesť koľko chcete, okrem šejkov ju môžete konzumovať aj vo forme štiav alebo len tak surovú.

PRÍPRAVA:

Pri príprave acidofilných šejkov použite fantáziu a počúvajte vlastnú chuť. Najlepšia kombinácia je banán, špenát a acidofilné mlieko. Do každého šejky pridajte lyžičku vlákniny (napr. Psyllium), ktorá vás zasýti na dlhšiu dobu. Odporúča sa pridať do každého nápoja aj lyžičku olivového oleja (alebo iného zdravého oleja).

TIP: Pre dlhšie zasýtenie sa odporúča použiť v nápojoch aj protéinový prášok. Môžete pridať aj semiačka (ľanové, slnečnicové, tekvicové, sézamové, chia a iné)

Nebojte sa kombinovať viac druhov listovej zeleniny ako špenát, kel, hlávkový šalát, stonkový zeler a iné. Koktejly môžete dosladiť aj medom len v prípade, že ste použili na prípravu viac zeleniny.

Konzumujte tieto nápoje 10 dní za sebou, na raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru, a svoje telo skvele prečistíte a zároveň schudnete.

Čo vám táto diéta prinesie?

 • Zbavíte telo odpadu. Vďaka živinám, ktoré do seba dostanete v priebehu diéty a vlákniny, vyplavíte z tela škodlivé látky a tým prečistíte pečeň, obličky a hrubé črevo.
 • Pocítite energiu. Po počiatočnej fáze malátnosti sa postupne dostaví opak. Budete sa cítiť sviežo a prekypovať energiou. Nadobudnutú energiu môžete využiť na aktívny pohyb.
 • Pocítite ľahkosť. Je prirodzené, že ak nahradíme nezdravé, tažké, vyprážané jedlá čerstvou zeleninou a ovocím a prestaneme sa prejedať, po čase sa dostaví zaslúžený pocit ľahkosti. Táto ľahkosť sa prejaví aj na vašom zmýšľaní a budete mať viac nápadov a motivácií do života.
 • Zbavíte sa prebytočných kíl.
 • Posilníte imunitný systém. Pri diéte sa z tela uvoľňujú nezdravé živiny a vaše orgány tak môžu lepšie fungovať. To pomáha celkovému imunitnému systému získať nový impulz.
 • Zlepší sa vaša pokožka aj vlasy. Vaša pokožka bude postupne hladká a jasná. Ak máte problém s akné, môžu sa zlepšiť. Jedine na začiatku diéty môžete krátkodobo pocítiť svŕbenie pokožky alebo zhoršenie akné. Je to signál, že toxíny sa z tela začali vyplavovať. Pripravte sa aj na lesklejšie a na dotyk mäkšie vlasy, ktoré budú rásť rýchlejšie a celkovo budú vyzerať zdravšie.
 • Spomalíte proces starnutia. Príval toxínov, ktoré naše telo zaťažujú, je jedným z faktorov, ktorý významne prispieva ku starnutiu.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

Zdroj

Odporúčané články
Komentár
 • Marta
  Odpovedať

  Dobrý deň , zaujímalo by ma koľko krát denne treba piť šejk ? je to úplná náhrada stravy na 10 dní , či ako doplnok ?

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search