v kategórií Akné, Krása, Pleť a pokožka

Nie všetky rady a tipy, ktoré sa týkajú pokožky tváre, budú tými osvedčenými, fungujúcimi a naozaj prospešnými. V určitých prípadoch by ste mali byť opatrní, zvlášť ak pôjde o nižšie uvedené ingrediencie. Niektoré veci jednoducho napáchajú viac škody ako úžitku. Čomu by ste sa mali zaručene vyhnúť?

Lak na vlasy

Lak na vlasy by sa nemal v žiadnom prípade dostať do kontaktu s tvárou. Niektoré ,,babské rady“ hovoria, že by mohol fungovať na akné, keďže vysušuje pokožku, no zdanie klame. Naopak upcháva póry, čo následne vedie k podráždeniu pokožky. Preto si dávajte pozor aj pri nanášaní laku na vlasy, aby ste si ho omylom nenastriekali aj na tvár.

Telové mlieko

Už sám názov hovorí, že sa jedná o mlieko určené na telo. Je navrhnuté pre pokožku tela, nie tváre. Nakoľko je pokožka tela omnoho silnejšia a odolnejšia, pokožka tváre je naopak, oveľa tenšia a citlivejšia. Navyše telové mlieka zvyknú byť viac aromatické a obsahujú menej zložiek určených na hydratáciu.

Zubná pasta

Ďalšia známa babská rada je používanie zubnej pasty na akné a vyrážky. Síce sa po jej aplikovaní, pupienok naozaj rýchlejšie zahojí, avšak na mieste môže vzniknúť podráždenie a v horšom prípade aj jazva.

Vazelína

Samotná lekárska vazelína nie je pre pleť žiaduca. Po prvom použití síce máte pocit, že pokožku hydratuje, ale nie je to pravda. Po niekoľkých použitiach je koža viac suchá a vedie k tvorbe väčšieho počtu vyrážok.

Horúca voda

Zaparený sprchový kút od horúcej vody a užívanie si teplej sprchy? Možno sa v tomto popise nájdete aj vy.Príliš mnoho teplej vody zmäkčí prírodnú mastnotu, odstráni ochrannú bariéru a nakoniec pokožku namiesto hydratácie viac vysuší, čo spôsobí, že pleť sa začne viac mastiť.

Peroxid vodíku

Veľa ľudí používa peroxid vodíka aby zabránilo infekcii drobných rezných rán a popálenín, čo je v poriadku, ale na liečbu akné sa nehodí. Odborníci a dermatológovia sa zhodujú v tom, že peroxid vodíka, môže podporiť zápaly a alergické reakcie na pleti.

Cukor

Domáce recepty na tvár s cukrom poškodzujú pokožku tváre. Opäť je to tým, že pokožka tváre sa chová inak, než telo. Peeling z cukru používajte radšej na telo alebo nohy, ale určite nie na tvár.

Alkohol

Alkohol je síce prínosný k zabráneniu vzniku infekcie do rany, ale určite v žiadnom prípade na tvár. Alkohol tvár na prvý pocit osvieži, ale zároveň rozpúšťa DNA kožných buniek, čo má za následok ich odumieranie. Alkohol pleť veľmi vysušuje, čo ju robí oveľa viac mastnou, preto je pri liečbe akné a mastnej pleti, používanie prípravkov s alkoholom kontraproduktívne.

Jedlá soda

Hrubá štruktúra jedlej sódy a konzistencie je hlavným dôvodom, prečo si ľudia myslia, že sa má používať na tvár k odtsráneniu starej kože. Pre prirodzenú rovnováhu pH je dôležité mať zdravú pokožku. Pokiaľ k úprave rovnováhy používate jedlú sódu, pokožke tým zabraňujete schopnosť udržať vlhkosť.

Citrón

Citrón takisto narušuje pH pokožky tváre, čo podobne ako pri jedlej sóde znamená, že by ste ho určite na tvár nemali používať.

Zdroj

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search