v kategórií Krása, Pleť a pokožka

Naši predkovia boli zvyknutí v mene svojej krásy často krát robiť podivné veci. Niektoré z kozmetických procedúr z minulých rokov boli vyložene nebezpečné, avšak existuje veľa vecí, o ktorých dámy vedia, že sú užitočné a dobre fungujú aj v dnešnej dobe. Či už tieto tipy boli odovzdávané z generácie na generáciu svojej vlastnej rodine, alebo sú to tipy, ktoré môžeme poznať zo starovekého Egypta, nemali by sme toto kozmetické poradenstvo opustiť len kvôli tomu, že je staré niekoľko rokov. Tu je desať skrášľovacích tipov, ktoré používali ešte naši predkovia a ktoré vás skrášlia rovnako aj v dnešnej dobe.


1. Soľ z Mŕtveho mora

Kúpanie v Mŕtvom mori bolo obľúbeným liečebným rituálom starých Rimanov, Grékov a Egypťanov. Vedci potvrdili, že soľ z Mŕtveho mora má vysoký obsah minerálov, ktoré majú blahodárne účinky nielen na naše zdravie ale aj na našu pokožku. Našťastie ak chcete využívať tieto kúpele, nie je potrebné cestovať k Mŕtvemu moru, v súčasnosti sa dá soľ z Mŕtveho mora kúpiť v ktorejkoľvek lekárni, drogérii alebo si ju môžete objednať cez internet.

2. Vajcia

Prvá zmienka o použití vajec ako prísady pre starostlivosť o pleť sa datuje od roku 600 pred našim letopočtom v Číne. Číňania doteraz používajú vaječné bielka na pleť, pretože proteín vo vajciach efektívne hydratuje a vyživuje ich pokožku.

3. Ružová voda

Niektorí z nás si myslia, že ružová voda nie je nič viac ako malý zbytočný luxus, avšak používanie ružovej vody má pre nás ďaleko väčšie výhody než si myslíme. Tento malý zázrak by sme určite nemali podceňovať. Kozmetické využitie ružovej vody sa datuje do starovekého Egypta, a už vtedy sa používala na sťahovanie pórov, čistenie pleti a na oddialenie starnutia.

4. Pondov studený krém

Lekárnik Theron. T. Pond si dal patentovať jeho pleťový krém, ktorý vymyslel v roku 1846 v USA. Avšak pôvodný studený krém sa používal už v 2.storočí nášho letopočtu. Vtedy naši predkovia studený krém vyrábali zo živočíšnych tukov, vody a ružovej vody a bol používaný presne rovnakým spôsobom ako ho je možné využívať aj dnes.

5. Protistarnúce rukavice Marie Antoinetty

Maria Antoinette veľmi dobre vedela ako sa starať o svoje ruky. Jej ruky boli aj s jej pribúdajúcim vekom jemné a bez vrások vďaka tomu, že cez noc si dávala rukavice, ktoré boli nasiaknuté sladkým mandľovým olejom, voskom a ružovou vodou. Bohužiaľ, bola popravená keď mala 37 rokov, takže nikto nemohol vidieť, či by jej ruky ostali rovnako mladé až do staroby.

6. Mliečne kúpele

Kleopatra pravidelne využívala výhody mliečnych kúpeľov v starostlivosti o jej pokožku. Myšlienka kúpania sa vo vani naplnenej oslieho mlieka nemusí byť v dnešnej dobe pre každého lákavá, avšak má to svoje opodstatnenie ak chcete aby vaša pleť bola jemná a hebká. Mlieko obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá má exfoliačné účinky na pleť a mliečne proteíny vyživujú vašu pokožku. V dnešnej dobe je ľahko kúpiť mydlá a kúpeľné produkty, ktoré sú vyrobené z oslieho mlieka.

7. Ľadová voda

Tento tip pochádza z pred niekoľkých generácií, veľa ľudí ho používa dodnes a nedajú naň dopustiť. Oplachujte si svoju tvár ľadovou vodou dvakrát denne po očistení pleti, stiahne vám to póry a odstráni prebytočný maz z pokožky. Hoci sa vám to zdá staromódne veľa kozmetičiek odporúča tento tip používať aj dnes.

8. Avokádo

Už starí Aztéci vedeli, že zdravé tuky v avokáde sú skvelé pre našu pokožku. Dnes môžete používať avokádový olej, ktorý je ľahko dostupný na našom trhu. Ľahko sa vstrebáva, vyživuje, a hydratuje pokožku, pričom zabraňuje upchávaniu vašich pórov.

9. Zelený čaj

Zatiaľ čo my len začíname rozumieť priaznivým účinkom zeleného čaju, dámy z Východu vedia o týchto účinkoch na zdravie a krásu už po stáročia. Sú to práve antioxidanty v zelenom čaji, ktoré sú zodpovedné za svoje protistarnúce vlastnosti, dokonca výskumy dokazujú, že užívanie zeleného čaju viditeľne odvracia príznaky starnutia.

10. Olivový olej

V starom Grécku, olivový olej sa bežne používal pre starostlivosť o vlasy, pleť, ako čistiaci prostriedok a antibakteriálne činidlo. Olivový olej nie je skvelý len pre vonkajšie použitie ale rovnako skvele chutí aj v kuchyni. Toľko využitia z jednej fľaši, musíme uznať, že život bol kedysi oveľa jednoduchší.

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search