v kategórií Chudnutie

Pokiaľ chcete schudnúť bez cvičenia a zdravej vyváženej stravy sa vám to ťažko podarí. My vám prinášame 11 rád, ktoré keď spojíte so správnym cvičením a stravou, uvidíte výsledky oveľa rýchlejšie.

 

1) ZELENÝ ČAJ

 

Čo tak vymeniť šálku rannej kávy za šálku kvalitného zeleného čaju. Oproti káve má na naše zdravie oveľa viac pozitívny vplyv. Zelený čaj je dokonca dobrým bojovníkom proti rakovine. Z hľadiska chudnutia je podstatné, že obsahuje tzv. katechín, ktorý zrýchľuje náš metabolizmus a podporuje proces chudnutia a odbúravania tukov.

 


2) POSILŇOVANIE

Nie kardio, ale práve silové cvičenie je tým najlepším spôsobom ako spáliť kalórie a vytvarovať si postavu o akej ste vždy snívali. Silový tréning vďaka tomu, že zvyšuje vašu svalovú hmotu zvyšuje tým aj váš kľudový metabolizmus, čo znamená, že oveľa rýchlejšie spálite tuky aj keď sa práve nehýbete. Nebojte sa zvoliť väčšie váhy a menej opakovaní, prípadne sa nebojte o radu osloviť skúseného trénera alebo iného odborníka.

3) ŽELEZO

 

Železo je veľmi potrebný minerál, prináša do vášho tela kyslík, čím zrýchľuje metabolizmus. Medzi potraviny, ktoré sú bohaté na železo patria: červené mäso, kuracie mäso, sója, orechy. Pokiaľ sa cítite byť stále unavená a slabá, je dosť možné, že máte práve nedostatok železa, požiadajte svojho lekára o krvné testy na chudokrvnosť.

 


Mohlo by vás zaujímať: Najlepší pomocník pri chudnutí, obsahuje aktívne látky na podporu metabolizmu tukov a kontrolu telesnej hmotnosti.


4) POZOR NA ŠTÍTNU ŽĽAZU

 Viete, či je vaša štítna žľaza plne funkčná a v poriadku? Funkcia vašej štítnej žľazy môže byť znížená alebo zvýšená. Pri zvýšenej činnosti človek mimoriadne chudne. Znížená funkcia spôsobuje, že nedokážete schudnúť aj keď sa stravujete normálne a pravidelne cvičíte. Nechajte si ju pre istotu skontrolovať.

 

5) STOP ALKOHOLU

 

Vyhnite sa alkoholu. Obsahuje množstvo prázdnych kalórií bez akejkoľvek výživovej hodnoty, ktoré sa veľmi radi a rýchlo ukladajú na vaše boky a stehná.

 

6) KALCIUM

 

Jedzte mliečne výrobky, obsahujú totiž vápnik, ktorý slúži ako spínač, ktorý vaše telo núti spaľovať tuk rýchlejšie. Zaraďte do svojho jedálnička aj mak, je rovnako dobrým zdrojom vápnika. Príjem kalcia si môžete zvýšiť aj v podobe šumivých kalciových tabliet.

 

7) VIAC POHYBU

 

Chodievate ráno na prechádzky? Pridajte aj večer. Choďte na bicykel, korčule, alebo do fitka. Pridajte polhodinu cvičenia naviac a precvičte svaly, na ktoré bežne zabúdate. Vaše telo vám bude ďakovať.

 

8) RYBY

 

Ryby sú ozajstným zázrakom, preto ich jedzte v čo najväčšom množstve. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí jedia ryby, majú nižšiu hladinu leptínu. Vysoká hladina tohto hormónu spomaľuje metabolizmus. Z rýb voľte najmú tuniaka, makrelu, lososa, pstruhy.

 

9) RELAX

 

Stres prispieva k ukladaniu tuku v oblasti brucha. Kortizol je hormón, ktorý sa uvoľňuje keď ste v strese, a práve vysoká hladina kortizolu v tele vedie k jeho ukladaniu do tuku. Preto veľa odpočívajte, relaxujte buď pri hudbe alebo cvičeniach.

  

10) NEVYNECHÁVAJTE RAŇAJKY

 

Raňajky by sa nemali vynechávať, mali by byť najbohatším jedlom vášho dňa. Sú potrebné na to aby hneď z rána naštartovali váš metabolizmus. Podstatné je aj aké raňajky zvolíte. Doprajte si jedlo s vysokým obsahom vlákniny. Keď spíte, váš metabolizmus sa prudko spomaľuje a po prebudení má najväčšie obrátky, preto je to potrebné využiť a podporiť ho správnymi raňajkami.

 

11) PROTEINY

 

Bielkoviny, proteiny, sú potrebné pre nakopnutie vášho metabolizmu. Keďže sa v tele pomaly rozkladajú, pomáhajú vám ostať sýtymi po dlhšiu dobu. Po cvičení si doprajte protéinový nápoj, pomáha dať okamžitú výživu vašim svalom. Pozor ale na kvantitu bielkovín, pokiaľ to preženiete, utrpia vaše obličky.

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search