v kategórií Zaujímavosti

Zdá sa, že láska nielenže v nás vyvoláva pocit vzrušenia a motýle v bruchu, ale vo všeobecnosti má veľký vplyv na celé naše telo, či už je to červenanie sa nadmerné potenie, alebo dôjde k hormonálnym a psychologickým zmenám. Tieto príznaky môžu byť niekedy také zrejmé, že môžete ľahko zistiť, kedy je človek do vás zamilovaný, aj keď sa tvári, že ste mu ľahostajní.

1. Hormonálne zmeny:
Je známe, že skupina určitých hormónov je zodpovedná za skutočne silné pocity. Uvoľňovanie týchto hormónov spôsobuje, že ľudia cítia romantické pocity a vášeň, ktoré jednoducho nemôžu veľmi dobre ovládať. Muži sa začínajú správať romantickejšie, jemnejšie a pozornejšie kvôli oxytocínu, zatiaľ čo ženy majú veľa energie kvôli testosterónu.

2. Zmena hlasu:
Náš hlas sa neustále mení. Podľa istej štúdie, hlas ženy, ktorá hovorí so svojím milovaným sa podvedome stáva jemnejším a vyšším. Na druhej strane, ďalší výskum dokázal, že ženy vedia manipulovať s ich hlasom, aby boli tak atraktívnejšie. Muži nevedome dávajú prednosť ženám, ktorých hlas je posadený vyššie, pretože naznačuje, že je starostlivá a spoľahlivá. Nižší hlas láka mužov, ktorí majú záujem o pohlavny styk.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane:

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search