v kategórií Krása, Pleť a pokožka

Pri dnešných možnostiach je dosť pravdepodobné, že na internete narazíte na tzv. „napodobeniny“, čo sa vôní a parfémov týka. Občas si tieto falošné veci nájdu cestu aj do rôznych malých obchodíkov a je to celkom nepríjemná záležitosť. Nielenže budete naštvaní, ale môže to byť aj škodlivé pre vaše zdravie.

Práve preto som pre vás dnes pripravila článok, v ktorom sa dozviete, ako rozlíšiť falzifikáty od tých pravých parfémov. Vyberte pre seba, svojich priateľov, či rodinu na 100% pravé a autentické vône. Keď už to stojí toľko peňazí, mali by ste určite vedieť toto.

Skontrolujte obal

Autentické parfémy sú zabalené v celofáne, ktorý je pomerne pevný a zložený úplne bezchybne. Ak uvidíte nejakú chybu už na celofáne, slúži to ako jeden z prvých varovných znakov.

Bezchybné švy

V prípade, že plastový obal z parfému alebo krabice je uzavretý neatraktívnym spôsobom (šev je široký viac než 5 mm, je nerovný, alebo sa tam nachádza prebytočné lepidlo), je dosť možné, že daný parfém nie je pravý. Obal má vždy bezchybné švy.

Papierový obal

Pravý obal je vyrobený z kvalitnej lepenky a je určený na ochranu nádobky pred poškodením. Preto sa vo vnútri škatuľky nachádza špeciálna konštrukcia, ktorá udržuje parfém na svojom mieste. Lepenkový obal by mal byť vždy bielej farby, nie šedivý.

Etikety a nápisy

Najskôr sa pozrite na zlatý krúžok. Šípka smerujúca vpravo by mala byť vždy tmavšia ako šípka smerujúca doľava. Pri kúpe parfému sa neváhajte pozrieť na internetové stránky výrobcu, kde zistíte všetky informácie a môžete si ich porovnať s obalom, ktorý máte doma. Aj ten najmenší nesúlad je známkou falzifikátu.

Dizajn

Pri pohľade na pulty, ktoré predávajú rôzne vône, môžeme vidieť parfémy, ktoré majú záhadne podobný vzhľad ako známe drahé značky. Nezabudnite vždy skontrolovať flakón predtým, než si ho kúpite.

Farba parfému

Slávne značky nepoužívajú veľa farbív, čo je tiež dôvod, prečo sú farby autentických voňaviek väčšinou bledé. Nápadná chemická farba tekutiny je príznakom toho, že je parfém falošný.

Uzáver

Veko pôvodného parfému by malo byť dokonale symetrické.

Sériové číslo

Sériové číslo by malo byť uvedené na dne flakónu a neuvoľnilo sa. Tiež by toto číslo malo zodpovedať číslu, ktoré je na krabici. Na krabici číslo nájdete na spodnej časti, niekedy je aj natlačené atramentovou farbou.

Flakón

Autentický parfém bude mať vysoko kvalitný flakón, s hladkým a jemným povrchom. Flakón pri falošnom parféme je drsný a trochu inak tvarovaný.

Parfémy na prvý pohľad môžu vyzerať rovnako a „falzifikát“ častokrát nedokážeme rozoznať. Stačí však flakón dôkladne prezrieť a môžete nájsť veľa nedostatkov. Prajem vám veľa šťastia pri výbere toho správneho. Nikoho by asi nepotešil falzifikát za 50 €.

Zdroj

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search