v kategórií Akné

Trápi vás mastná pleť? Najčastejšie sa mastná pleť objavuje v puberte, ale môže to byť samozrejme aj v neskoršom veku. Mastnú pleť spoznáte podľa rozšírených pórov a nežiaduceho lesku buď po celej tvári, alebo v takzvanej T-zóne.

Mastná pleť so sebou prináša aj akné, ktoré je samozrejme veľmi nevzhľadné, ale dá sa s ním bojovať. Ako sa zbaviť mastnej pleti? Dôležité je čistiť pleť ráno aj večer prípravkami, ktoré sú pre tento typ pleti určené. Vyššia produkcia mazu je spôsobená hormonálnymi zmenami.

Mastná pleť vás v mladosti môže veľmi potrápiť, ale naopak v starobe vyzerá o dosť mladšia, než u vrstevníc, ktoré majú suchú pleť. Preto má aj jednu výhodu, ktorú potom v neskoršom veku iste oceníte. Problémy mastnej pleti môžu byť spôsobené zlou stravou.

Dôležité je používať vhodné kozmetické prípravky, ktoré sú konkrétne pre tento typ pleti určené. Vynikajúce účinky na mastnú pleť má tea tree oil. Rozhodne sa vyhnite krémom a tonikum, ktoré obsahujú olej a akýkoľvek tuk. Vynikajúce sú umývacie gély. Pleť si často naparujte a vykonávajte exfoliáciu.

Poraďte sa s vašou kozmetičkou a nechajte si od nej odporučiť prípravky, ktoré sú vhodné pre tento typ pleti. Raz týždenne si urobte peeling a naneste masku, alebo túto procedúru podstúpte priamo u kozmetičky. Vždy používajte len prípravky na mastnú, alebo zmiešanú pleť.

U líčidiel voľte nemastný make-up a kompaktný púder. Dobré je tiež zakryť vyskytujúce sa akné vhodným korektorom. Dodržujte pitný režim, pleť sa zvyčajne mastia aj z dôvodov, že je dehydrovaná. Skúste obmedziť čokolády a sladkosti.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search