v kategórií Zdravie

Každý z nás pozná základné 4 krvné skupiny: A, B, AB a 0. Tiež aj RH faktor, ktorý je kladný alebo záporný. To, akú krvnú skupinu budeme mať, je známe už pred naším narodením.

Poznať svoju krvnú skupinu je dôležité hlavne v prípade transfúzie, pretože nie všetky skupiny sú kompatibilné. Vedeli ste, že krvná skupina má vplyv aj na našu povahu a charakter?

Šport

Vedeli ste, že krvná skupina ovplyvňuje, v ktorých športoch sa nám darí a v ktorých naopak nie? Ľudia s krvnou skupinou A si najviac užijú relaxačné športy (joga) alebo vytrvalostný šport (beh). Ľudia s krvnou skupinou B milujú aktívnejší športy.

Manželstvo

Existuje jeden veľmi dôležitý dôvod, prečo je dobré poznať krvnú skupinu budúceho partnera. Pozitívna Rh faktor je totiž dominujúci a ženy s negatívnym faktorom by si mali dávať pozor. Pokiaľ má ich partner Rh +, ich dieťa ju s najväčšou pravdepodobnosťou tiež zdedí. V takejto situácii dochádza tzv. Serologickému konfliktu. Organizmus budúcej mamičky dieťa vníma ako niečo cudzieho, čo v tele nemá čo robiť a začne produkovať protilátky, ktoré potom atakujú plod. Našťastie si medicína s týmto problémom dokáže poradiť.

Nadváha

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Všimli ste si niekedy, že niektorí ľudia priberajú rýchlejšie než ostatní? Jedná sa o genetickú predispozíciu. Vysoký podiel na tom má však aj krvná skupina! Napríklad osoba s krvnou skupinou A viac absorbuje uhľohydráty, a tak má väčší problém s nadváhou.

Strava

Ľudia so skupinou „A“ by mali jesť v pomere viac zeleniny ako mäsa a naopak ľudia s krvnou skupinou „0“ by mali jesť viac bielkovín a teda rýb, mäsa a mliečnych výrobkov.

Tí, ktorí majú krvnú skupinu „AB“ by mali zaradiť do jedálnička morské ryby a chudé mäso, zatiaľ čo ľudia s krvnou skupinou „B“ by mali jesť menej kuracieho mäsa a mali by jesť viac červeného mäsa.

Stres

Ľudia s krvnou skupinou 0 majú v krvi vyšší obsah kortizolu ako iné skupiny. Tento hormón má priamy vplyv na stres.

Osobnosť

Ľudia so skupinou „0“ sú oveľa spoločenskejší, sebavedomejší, kreatívnejší a sú to väčšinou extroverti. Tí, ktorí majú krvnú skupinu „A“ sú pokojnejší, dôveryhodní a umelecky zmeraní. Ľudia s krvnou skupinou „B“ sú presne tí ľudia, ktorí sa naplno venujú svojim cieľom, sú nezávislí a sú to silné osobnosti. Ľudia s krvnou skupinou „AB“ sú spoľahliví, zodpovední a niekedy plachí, o svoju rodinu sa chcú vždy starať naplno.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search