v kategórií Zdravie
Mnohí z nás majú v záľube chodiť na rôzne tréningy, zápasy, do fitness centier. S týmito aktivitami je automaticky spojené aj sprchovanie. Niekto z nás si ju dopraje okamžite vo verejných sprchách, iní radšej vydržia domov.
Ako sa v poslednej dobe ukazuje, lepšou voľbou je nechať sprchu na doma.
Verejné sprchy sú doslova rajom pre rôzne parazitné vírusy a baktérie. Dostatok odumretej kože z viacerých ľudí, k tomu vlhko a telo, sú ideálnymi podmienkami pre množenie, rast vírusov.

Muž, ktorý prišiel takmer o nohy kvôli verejným sprchám

Muž, ktorý nechcel byť menovaný, zdokumentoval na internete problémy, ktoré nastali po tom, čo sa umyl bosý v spoločnej sprche. Na nohe sa mu zjavila nepríjemná rana, ktorá zo dňa na deň vyzerala horšie, viac a viac svrbela, a akákoľvek liečba bola neúspešná.
Foto: dailymail.co.uk
Do nohy sa mu doslova zahryzol vírus, ktorý mu začal požierať svaly chodidla. Mexičan skúšal rôzne „recepty“, ktoré sa dajú nájsť na internete. Obklady z octu, banánových šupiek a podobné pomôcky tentokrát nezabrali. Trvalo asi pol roka kým so svojim problémom zašiel za lekárom. Lekár skúšal telo donútiť, aby sa bránilo samo. Imunitné reakcie vyvolával umelo v oblasti rany. Každý týždeň potom odstraňoval odumretú kožu, avšak rana sa nezmenšovala, ani nehojila.
Foto: dailymail.co.uk

Onedlho sa z jednej rany vírus rozšíril, a pridal ďalšie 4 ložiská. Lekár skúšal rovnakú liečbu, ale látky vyvolávajúce imunitné reakcie podával v oveľa vyššej koncentrácii. Samozrejme, vírus sa nepodarilo ani len obmedziť, a ďalej napádal väčšiu a väčšiu oblasť mužovej nohy.

Celá moja noha neustále svrbela a bolela. Bolesť sa stupňovala až natoľko, že som onedlho nemohol vôbec chodiť. Nohu som musel mať stále zdvihnutú, aby som obmedzil prítok krvi do nej. Akonáhle som ju zložil, pritekajúca krv zvýšila citlivosť a zhoršilo sa aj svrbenie, aj bolesť.

Po pár mesiacoch takéhoto prežívania sa rozhodol podstúpiť operáciu. Konala sa vo februári tohto roka. Lekári mu implantovali kožné štepy. Pochádzali z rýb – tresiek žijúcich v severnom Atlantiku. Tento zákrok pomohol k tomu, aby sa rany začali pomaly zoceľovať. Od operácie ubehli viac ako dva mesiace. Muž sa vyjadril, že to potrvá ešte minimálne mesiac, aby dokázal skutočne normálne kráčať.

Foto: dailymail.co.uk

Teraz sa snaží varovať všetkých, aby neurobili rovnakú chybu.

Strašné je, že vírusy dokážu prežiť až roky bez toho, aby vôbec žili. Ostanú na akomkoľvek povrchu, a vyčkajú, kým sa nenájde vhodný hostiteľ, ktorého začnú zneužívať. Dávajte si pozor na svoje zdravie.

Zdroj

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search