v kategórií Zdravie

Prednedávnom som si čítala na sociálnej sieti príspevok mojej bývalej spolužiačky, ktorý ma strašne zaujal. Hovorím si nemožné???? Nič nie je nemožné. Vyskúšala som a viac v článku…..

Hneď na začiatku chcem, aby si sa zamyslela a odpovedala si na tieto otázky:

Ako sa staráš o svoju pleť?
Koľko minút denne venuješ jej starostlivosti?
Ako často používaš peeling?
Aké krémy, make up, púder používaš? A ako často?
Umývaš si svoju tvár ráno aj večer?

Dievčatá, ženy nezaťažujme zbytočne svoju tvár. Každá z nás vie,  že na tvári má pokožka najtenší filter a je najcitlivejšia a najzraniteľnejšie. To nehovorím o očnom okolí, to je tenké ako papier. No my ho aj napriek tomu natierame krémami, sérami proti vráskam, makeupom a púdrom. Nečudujme sa potom, že je naša pleť ochabnutá, suchá a náchylná na tvorbu vrások.

Presný popis, čo robíme nesprávne!!!!!!

Toto je asi najhorší prípad, čo môžeme robiť našej pokožke
1) Ráno vstanem, idem si umyť tvár. Najprv sa opláchnem na prebudenie a potom začnem s každodenným rituálom.

2) Najprv pena na čistenie, peeling.

3) Potom sa riadne vydrhnem uterákom. Aby nebolo málo dám si ešte tonikum, aby moja pleť bola krásne čista.

4) CELÉ ZLE!!!!.Už pri prvom bode sme úplné zničili prirodzený a ochranný film pokožky, ktorý sa nám tvoril počas spánku, kým  odpočívala. Samozrejme, ak sme naň v noci nenaniesli nočný krém.

5) Pokračujeme ďalej. Po krásne vyčistenej pleti, aspoň sa tak domnievame, urobíme asi to najhoršie, čo môže byť a to sérum proti vráskam pod oči + parfumovaný krém  a šup naň s mekeupom.

6) Všetko zasadrujeme púdrom, aby nebolo vidno ani jednu nedokonalosť.

7) Ešte hrubý nános vode odolnej špirály, linka, tiene a dielo je zhotovené. Teraz sa dať už len do výkladu.

Dôsledky

Možno si niektoré hovoria, hlúposť stále mám krásnu pokožku. Ako som už spomínala, v mladšom veku je pokožka odolnejšia, pružnejšia. Samozrejme každý sme iní. Máme aj iný pigment. Inú odolnosť kože. Niekto má alergie, vyrážky, fľaky, opuchy. Niekomu sa nemusí prejaviť nič a má krásnu a čistú pleť, aj po všetkých demonštráciách, čo na nej vykonáva. Ale raz sa tieto dôsledky prejavia a potom už cesty späť nebude(ale však z čoho by žili plastickí chirurgovia však….)

Opuchy

Prečo vlastne vznikajú? Prečo mám ráno tvár, ako balón???? Nebude to  tým, že som jej celý deň nedala pokoj?Bola tak strašne zaťažená, ešte som ju ráno drhla. Potom celý deň nedýchala. Večer znova ten istý rituál . Nebodaj na noc ešte krém, aby som ju hydratovala. Pokožka tým , že nedýcha sa bráni a  pri mastnej pleti tvorí viac a viac mazu. Zadržiava vodu a nech sa páči, opuch je na svete. Ráno sa radšej na seba ani nepozriem. Dám viac korektoru, až si nikto nič nevšimne. Čítala som mnoho článkov prečo opúchajú oči, prečo sa tvorí a udržiava voda v pokožke. Určite je to tým že pijem veľa vody……preto si ju radšej nedám pred spánkom a budem o smäde. Skôr si ju opláchni vodou a hlavne žiaden krém prosím!!!!!!!

Alergie, vyrážky, fľaky, precitlivenosť
Tým, že nedáme pokožke priestor na regeneráciu, aby sama bojovala proti baktériám, či okolitým vplyvom a umelými prostriedkami ju chceme chrániť, robíme tak veľkú chybu!V  tomto prípade je veľmi dehydrovaná, náchylná na tvorbu červených, či pigmentových škvŕn. Má tendenciu svrbieť a šúpať sa.

 

5 najlepších a najúčinnejších krokov, ako sa starať o  našu pleť

Že sa to nedá, že je to nemožné ?????A prečo? Veď len tak málo stačí k tomu, aby naša pokožka bola krásna. Ako sa hovorí ,,keď niekedy niečo veľmi chceme, a moc sa o to snažíme, má to práve opačný efekt“. Úplná pravda,  potvrdzujem, či už pri cvičení, alebo práve pri starostlivosti o pokožku.Menej je niekedy viac…

Poďme nato:)

1.Viem,že to bude ťažké, ale aspoň v lete vyradiť make up
Tip pre Vás: používať len jemnučký púder, alebo úplne stačí bronzer na líčka, ak sme opálené. Najkrajšie letné líčenie : opálená pokožka, upravené obočie(kozmetičkou, alebo vlastnou pomocou) , bronzer, trocha poprášiť nos, čelo a bradu. Tvár tak pekne zjednotíme a zvýrazníme črty. Na mihalničky špirálu(jemnučkú vrstvu). Ak máme malé oči, do vonkajších kútikov naniesť trocha ceruzky a štetcom rozotrieť, alebo trocha tmavého očného tieňu, čím si urobíme krásne mačacie oči, balzam, alebo blyštek na pery. A HOR SA DO ULÍC.

2. Najzákladnejšie pravidlo
Večer pleť iba opláchnuť vodou, zbytočne nedrhnúť. Odličovať iba bio kokosovým olejom,(alebo iným nerafinovaným) na prírodnej báze. Hlavne nekrémovať a inak nezaťažovať. Na noc ničím nenatierať!!!!!
Ráno veľmi veľmi dôležité…NEUMÝVAŤ!!!!Dobre čítate. Ráno si pokožku vôbec nemôžte umyť, nakoľko cez noc sa vytvoril ochranný povlak a umytím by ste ho porušili. Ak sa Vám zdá, že po večernom umytí sa  dostatočne pleť od makeupu nezmyla, máme overené, že v noci pokožka sama pomocou kožného mazu nános úplne odstráni.PRETO JE NAJLEPŠIE POUŽÍVAŤ PÚDER. Ľahšie sa odstraňuje.

3. Miesto klasického peelingu použiť  prírodný peeling himalajskou soľou

Tip pre Vás: výborný je napríklad s výťažkom z ružového grepu

4. Ak obľubuješ kúpanie, nenapúšťaj si moc horúcu vodu

Tip pre Vás: netráv hodiny ležaním vo vani,  vtedy je pokožka vplyvom tepla najcitlivejšia.

5. Na odličovanie len tampón a kokosový bio olej (alebo iný nerafinovaný)

Tip pre Vás: použite miesto krému práve tento olej, je výborný aj na opaľovanie na slniečku….

Ja dúfam, že každá z Vás si niečo z tohto článku zoberie k srdcu. Aj keď nebudete dodržiavať každé pravidlo, skúste aspoň niečo zmeniť. Ja som svoj prístup zmenila, a som strašne spokojná….:)
A viete, čo je milé dámy na tom úžasné ?Neskutočne ušetríte!!!!!!Kúpte si radšej za ušetrené peniažky kvalitné topánky, alebo kabelku. Vaša pokožka Vám bude taká vďačná...

Zdroj: promo-hostesky.sk

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search