v kategórií Zdravie

Určite už viete, že podľa farby svojich očí môžete poznať, ako je na tom vaše zdravie. Rovnako vám o vašom zdravotnom stave môže povedať aj farba vašej kože. Na čo si však dať pozor?

Ak máte kožu sfarbenú do oranžova

Pokiaľ je vaša pokožka zafarbená do oranžova, môže to byť preto, že ste v poslednej dobe konzumovali viac mrkvy alebo inej farebnej zeleniny, ktorá obsahuje veľa betakaroténu.

Ak máte sfarbenú kožu do hneda

Samozrejme, teraz nemáme na mysli opálenie. Pokiaľ je vaša pokožka v poslednej dobe nápadne sfarbená do hneda, bez toho aby ste sa opaľovali, môže to byť aj preto, že trpíte dedičnou chorobou zvanou hemochromatóza.

Ak vám modrajú ďasná alebo predkolenie

Pokiaľ niektoré časti kože – napríklad predkolenie alebo ďasná modrajú, môže sa jednať o nežiadúcu reakciu na lieky. Akonáhle si ale všimnete, že poslednú dobu sa vám farbia do modrosiva, pravdepodobne sa môže jednať o chronické problémy spôsobené olovenými výrobkami.

Ak máte hyperpigmentáciu a zvláštne kožné zafarbenie

Slnko nie je jedinou príčinou hyperpigmentácie. Máte na koži silné, nahnedlé alebo našedivelé škvrny na koži, zvlášť na krku,v podpaží alebo trieslach? Potom upriamte pozornosť, často sa jedná o prvý náznak cukrovky. Ak sa vám na tele objavujú biele fľaky ide o chorobu zvanú vitiligo – strata pigmentu.

Ak máte kožu do siva

Sivé sfarbenie kože sa môže objaviť hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je, že sa do krvi nedostáva potrebné množstvo kyslíku. Niektorí ľudia so zvýšeným rizikom vzniku infarktu majú sivú kožu takisto. Sivá koža môže znamenať aj pľúcnu tuberkulózu, zápal pľúc alebo niektoré druhy rakoviny. Menej známym ale častým dôvodom tohto zafarbenia je aj zápal podbrušnice.

Ak máte nažltnuté oči

Oči, ktoré sú v poslednej dobe viac zažltnuté, môžu znamenať ochorenie zvané sklerálna žltačka, čo znamená, že vaša pečeň nefunguje tak ako by mala.

 

Zdroj: krasnabohyne.cz

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search