v kategórií Cvičenie, Krása, Nespavosť

Veľa ľudí sa často vyhovára, že nemôžu cvičiť, pretože nemajú čas, alebo keď prídu domov z práce, tak sú už veľmi unavení.

Je tu však riešenie aj pre nich. Cvičiť sa totižto dá aj hneď po prebudení už v posteli.

Okrem toho, že si týmto cvičením spevníte svaly tela, hormóny, ktoré sa pri cvičení uvoľňujú, vám zaručene zlepšia náladu do začínajúceho sa dňa.

Ideálne cviky, ktoré môžete vykonať už ráno v posteli

Panvový most

V ľahu na chrbte pokrčte obe nohy a chodidlá umiestnite pod úroveň kolien, na šírku bedier, rovnobežne k sebe. Ruky nechajte voľne pri tele. S výdychom ťahajte panvu nahor so súčasným zaťahovaním svalstva zadku a s nádychom vráťte tesne nad posteľ.

Skracovačky s prinožovaním a roznožovaním

Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy do výšky (približne do 45° uhla s posteľou). S výdychom zdvihnite lopatky z postele a roztiahnite nohy. S nádychom si ľahnite a nohy spojte.

Bočný plank

Ľahnite si na bok, nohy si položte na seba. Oprite sa o pravý lakeť. S výdychom zdvíhajte pravý bok hore a s nádychom ho spustite späť. So zdvihom panvy môžete aj upažiť a následne pripažiť. Najskôr odcvičte pre jednu a následne pre druhú stranu tela.

Unožovanie

V ľahu na boku si položte nohy na seba a unožujte s výdychom a s nádychom ju spustite späť na spodnú nohu. Najskôr odcvičte pre jednu a následne pre druhú stranu tela.

Všetky cviky vykonajte aspoň desaťkrát v troch sériách. Uvidíte, že deň budete mať po takomto rannom cvičení určite nabitý pozitívnou energiou.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search