v kategórií Krása, Vlasy a nechty, Vypadávanie vlasov

Jedlá sóda je veľmi všestrannou ingredienciou, ktorú je možné využívať všelijakým spôsobom. Môžete ju použiť v kuchyni pri varení, pečení, ako čistiaci prostriedok alebo ako liek. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že sa dá jedlá sóda použiť aj na vlasy?

Účinky jedlej sódy

Jedlá sóda je skvelým pomocníkom pre naše vlasy. V skutočnosti môže ísť o prírodnú alternatívu ku komerčným šampónom. Vďaka sóde môžete stimulovať rast vlasov. Sóda je pre vlasy a pokožku hlavy úplne bezpečná a skvelé čistí vaše vlasy.

Odstraňuje zvyšky vlasových produktov

Jedlá sóda môže pomôcť odstrániť z vlasov zvyšky vlasových produktov. Napríklad pozostatky šampónov, kondícionérov, laku a sprejov na vlasy. Tieto zvyšky zbytočne zaťažujú naše vlasy a robia ich mastnejšími. Jedla sóda je ideálny prostriedok na ich očistenie.

Odstraňuje chlór z vlasov a vlasovej pokožky

Kúpanie v bazénoch môže poškodzovať vaše vlasy, najmä chlór, ktorý je prítomný vo vode. Môže dokonca taktiež zmeniť farbu vlasov. Jedlá sóda pomáha odstraňovať chlór z vlasov a vlasovej pokožky. Tým zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu vlasov.

Stimuluje rast vlasov

Komerčné šampóny obsahujú chemické látky, ktoré môžu narušiť rast vlasov. Je však dobré vedieť, že jedlá sóda môže vyčistiť vaše vlasy lepšie, než tieto produkty. Odstráni prebytočné nečistoty z vlasov a oni budú rýchlejšie rásť a budú oveľa zdravšie a silnejšie.

Návod, ako využívať jedlú sódu namiesto šampóna

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Všetko čo budeme potrebovať je 1 diel jedlej sódy a 3 diely vody, Dávkovanie je možné upravovať v závislosti na dĺžke vlasov. Ak máte vlasy po ramená, použite len jednu polievkovú lyžicu sódy a 6 lyžíc vody.

Potom čo pripravíte túto zmes ju aplikujte na korienky vlasov. Následne votrite do celých vlasov smerom ku končekom. Nechajte túto zmes pôsobiť po dobu piatich minút a potom opláchnite teplou vodou. Možno výsledky neuvidíte hneď, ale buďte trpezlivý, onedlho sa dostavia.

VIDEO: Jedlá sóda zachránila moje vlasy

Zdroj

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search