v kategórií Prírodná liečba

Rick Simpson je strojný inžinier, ale zaoberá sa aj lekárskou vedou ako samouk. V roku 2012 mu bola diagnostikovaná rakovina kože. Tu sa mu nakoniec podarilo úspešne vyliečiť. Dnes je považovaný za jedného z najznámejších ľudových liečiteľov všetkých čias. Svoj liek sa snaží propagovať medzi ľuďmi, pretože je skutočne účinný a pomocou neho vyliečil z rakoviny už vyše 5 000 ľudí. Jedná sa o konopný olej.

Konopný olej – zázračný liek nielen na rakovinu

Konope sa používalo na liečbu rôznych ochorení a široký rozptyl pôsobenia malo už po celé stáročia. Bohužiaľ v polovici minulého storočia sa zakázalo. Rick sa teda snaží o legalizáciu, pretože táto prohibícia znamená nárast neúčinných produktov syntetického zloženia v lekárňach. Farmaceutický priemysel zarába na týchto liekoch miliardové čiastky, ale ľuďom tieto lieky pomáhajú len z časti alebo vôbec.

Na tému „legalizácie“ sa Rick podieľal svojimi skúsenosťami aj na konferencii v Belehrade. Počas nej uviedol na pravú mieru všetko o konopnom oleji a prehovoril o jeho pestrej palete zdravotných problémov, ktoré lieči:

– cukrovka
– arteroskleróza
– roztrúsená skleróza
– epilepsia
– astma
– psoriáza
– rakovina – vrátane tej najagresívnejšej formy

Rickove slová pre srbský magazín Telegraph zneli jasne:

„Všetkým ľuďom hovorím, že ich vylieči konope. Pokiaľ ho vyskúšate, presvedčíte sa o jeho účinkoch. Je to v súčasnosti najlepší liek. „

Aby ste tieto slová správne pochopili, prečítajte si jeho životný príbeh.

Rickove skúsenosti s rakovinou

V roku 2002 lekári vzdali u Ricka liečbu rakoviny s tým, že ju nemožno vyliečiť. Vtedy mal za sebou niekoľko neúspešných operácií troch pigmentových znamienok na tvári. Keď ich lekári odstránili, onedlho sa znovu objavili, ale v oveľa horšom stave.

Ricka bavilo celý život pestovať najrôznejšie rastliny a bylinky. Jedného dňa prišla myšlienka, že by mohol prekonať rakovinu. Viete ako? Stál pri zrkadle, prezeral si pigmentová znamienka a zrazu si spomenul na jednu štúdiu vykonanú na Univerzite vo Virgínii.

Tá tvrdila, že THC čiže aktívna látka z konope, dokáže vyliečiť rakovinu. Keďže mal zhodou okolností vyrobený svoj vlastný konopný olej, neváhal ho nakvapkať priamo do rán znamienok. Zo začiatku sa žiadne pozoruhodné zmeny nediali, preto to skúšal znova a znova, miesta si dokonca prelepoval náplasťami.

Potom, ako sám uvádza, sa stalo niečo mimoriadne:

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Po 4 dňoch odstránil náplaste a nemohol uveriť svojim vlastným očiam. Rany zmizli a jeho pokožka sa zahojila a zregenerovala. Hneď začal všetkým ľuďom v blízkom okolí rozprávať, ako si vyliečil rakovinu kože sám. Každý sa mu najprv smial, ale ubehlo 11 dní (pre Ricka pocitovo ešte dlhšia doba) a rakovina sa nevrátila. V tento moment sa Rick rozhodol, že začne liečiť ľudí s ochorením rakoviny.

Vyliečil aj 80 ročného muža z rakoviny pľúc, ktorému lekári dávali dva dni života

Rick dokázal do 48 hodín zvrátiť jeho stav a vyliečiť ho. Iniciatíva prišla vtedy od syna tohto chorého pána. Doviezol ho k Rickovi, bol opuchnutý po chemoterapiách a mal otvorené rany na nohách. Nasadiť konopný olej nepripúšťal do úvahy ani jeho lekár, ale nakoniec sa rozhodli liečbu skúsiť. Syn namočil do oleja malú sušienku a podal ju svojmu otcovi. Lekári tvrdili, že tesne pred smrťou sa životné funkcie navrátili, takže zmenu konopnému oleju neprisudzovali. Tomuto pacientovi sa prestali podávať nemocničné lieky a čakalo sa na najhoršie, teda na smrť veľmi blízkeho človeka. Napodiv sa otec zotavil veľmi rýchlo, po 6 týždňoch liečby konopným olejom nepotreboval inzulín a po 3 mesiacoch bol kompletne vyliečený z rakoviny.

Pán Simpson uvádza, že je terapia konopným olejom efektívna a nemá žiadny vekový limit. Dokonca môže byť podávaná aj malým deťom.

Pokuty a riziko väzby

Samozrejme k tomu, aby si človek mohol urobiť svoj vlastný konopný olej, potrebuje pestovať konope. Ani Rickov počin sa nepáčil úradom, takže mu prišla pokuta 2000 dolárov a v 12 prípadoch mu dokonca hrozilo väzenie. Čo ho zraňovalo ešte viac?

V komisii sa nachádzali tiež ľudia, ktorým on sám zachránil jeho najbližších. Aj samotný sudca vedel, že sa jedná o frašku. Rick by skôr zaslúžil vyznamenanie a nie trest, ale aj napriek tomu s tým nikto nemohol nič urobiť. Ani lekári nemohli svedčiť v jeho prospech, aj keď by sa účinky konopného oleja iste potvrdili. A svedkovia tiež nemali povolené vypovedať. Hoci Rick tvrdí, že konope nikdy nepredával pre iné, než liečebné účely, jeho sklamanie v úradoch je veľké.

Poznámka: Jedná sa o destilovaný olej, ktorý obsahuje THC. Konopné oleje bežne dostupné na slovenskom trhu sú lisované a THC neobsahujú, pretože je táto látka nelegálna.

Podľa Ricka je príprava konopného oleja aj následná liečba extrémne jednoduchá – začína aplikáciou niekoľkých kvapiek oleja 3 krát denne.

Obvyklé množstvo, ktoré onkologickým pacientom dáva je 60 gramov oleja v priebehu prvých 90 dní. Tiež zdôrazňuje, že pre pacientov nie je nikdy neskoro začať s jeho užívaním.

Čo sa týka fajčenia konope, Rick uvádza, že nie je natoľko účinné ako užívanie oleja. Napriek tomu sa ľudia fajčiaci konope s mierou, dožívajú v priemere o 6 rokov viac, než tí, ktorí ho nefajčia.

Zdroj, Zdroj2

Čo si myslíte o liečbe rakoviny alternatívnou cestou? Myslíte si, že rakovina je len biznis na ľuďoch? Podeľte sa s nami o svoje názory do komentárov.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search