v kategórií Prírodná liečba

Najlepším spôsobom, ako chrániť zdravie Vašej pečene, je jej každodenné prečistenie. Zdravá pečeň zaručuje vitalitu, energiu, krásu a dobrú náladu. Pečeň má v našom tele významnú funkciu “krvnej továrne “. Okrem toho, že pomáha pri obnove krvi, pomáha aj pri zlepšovaní a stimulovaní trávenia.

Medzi 20 spoločných znakov prepracovanej pečene patrí:

 1. Nedostatok energie
 2. Bolesti hlavy alebo migrény
 3. Bolesť svalov
 4. Nesústredenosť
 5. Problémy s trávením
 6. Nespavosť
 7. Nevyvážená hladina hormónov
 8. Autoimunitné ochorenia
 9. Infekcie kože, akné
 10. Depresia
 11. Alergia
 12. Zápal
 13. Zlý dych
 14. Obezita
 15. Citlivosť na chemikálie
 16. Diabetes
 17. Pomalé hojenie rán
 18. Vysoký krvný tlak
 19. Problémy s močovým mechúrom
 20. Zápcha

Prečo je potrebné čistiť si pečeň

Na udržania si celkového zdravia je nevyhnutné sa pravidelne starať o svoju pečeň, ktorá je hlavným detoxikačným orgánom tela. Iba vtedy, keď pečeň vykonáva svoje funkcie správne, dokáže telo bez problémov vykonávať aj ostatné svoje životne dôležité funkcie ako sú metabolizmus či tvorba hormónov. Z uvedeného dôvodu je potrebné aspoň raz za čas vykonávať jej detoxikáciu.

Dôvod, prečo je nutné detoxikovať pečeň aj vtedy, keď nepociťujete žiadne príznaky je ten, že ochorenia pečene patria medzi takzvané tiché choroby. Inými slovami, pečeň zvyčajne nebolí. Začne až vtedy, keď už môže byť už neskoro.

Ostropestrecová kašička na prečistenie pečene

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Ostropestrec mariánsky je jedným z najlepšie preverených prírodných liekov na choroby a regeneráciu pečene. Vďačí za to látke menom silymarín, pokladanej za najefektívnejšiu, čo sa týka obnovy pečeňového tkaniva. Táto látka je ešte silnejšia, ako vitamíny C a E. Cirhóza (tvrdnutie) pečene je nočnou morou každého človeka, holdujúcemu alkoholickým nápojom. Bez komplexu bioflavonoidov, vytvárajúcich látku silymarín, by bola liečba cirhózy takmer nemožná. Účinky silymarínu sú také výrazné, že sa úspešne používa dokonca aj na regeneráciu silne poškodenej pečene u drogovo závislých. Lieči sa ním tiež takzvaná tučná pečeň, následky infekčných zápalov (žltačka) a podobne. Popísať všetky liečivé účinky Pestreca mariánskeho by zabralo mnoho riadkov, predstavme si ich teda v skratke:

 • Podporuje obnovu pečeňových buniek
 • Detoxikuje, čistí a posilňuje pečeň
 • Preukázateľne odstraňuje následky chemoterapie
 • Vhodný pri otravách jedmi, hubami, alkoholom, drogami
 • Znižuje nebezpečný cholesterol
 • Zlepšuje činnosť spomaleného trávenia
 • Chráni pečeň pri dlhodobom užívaní liekov
 • Pomáha pri chronických chorobách pečene

Recept a prípravu ostropestrecovej kašičky

Ingredience:
 • 100 g semienok ostropestreca mariánského
 • 70 g olivového oleja

Postup:

Semienka, celé plody, ostropestreca kúpime ako čaj (najlepšie sypaný) v každej lekárni alebo obchode s bylinkami. Tieto semienky rozomelieme na kávovom mlynčeku a zalejeme olivovým olejom. Uskladňujeme v sklenenej nádobe v chladničke.

Dávkovanie:

Pri problémoch s pečeňou sa odporúča ráno jedna lyžička kašičky na lačno a jedna lyžička večer pred spaním. Pri preventívnej očiste pečene stačí jedna lyžička ráno na lačno.

Ilustračné foto zdroj

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články
Komentáre
 • Viera
  Odpovedať

  Aky je pomer..??

 • Anežka
  Odpovedať

  Po slovensky sa volá Pestrec Mariánsky – (lat. Silybum marianum)

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search