v kategórií Chudnutie

Mysleli ste si, že skutočne viete, čo jedávate? Mysleli ste si, že nevinné „ďobkanie“ solených arašidov či jedenie banánov k desiate je prakticky neškodné? Možno vás to prekvapí, ale tieto pochutiny a mnohé ďalšie, sú kalorickými bombami.

Ako je to možné?

glass-617387_960_720

Ktoré ovocie máte úplne bežne doma na kuchynskej mise? Jablká? Broskyne alebo banány? Aj keď sa hovorí, že ovocie patrí medzi najzdravšie potraviny, druhá vec je, či patrí medzi potraviny s ktorými ľahko schudnete. S väčšinou možno, avšak do tohto zoznamu nemožno zaradiť vami dobre známe banány. Jeden plod banánu obsahuje zhruba dvojnásobné množstvo kalórií, než majú ostatné plody. Neznamená to však, že by ste nemali prestať jesť banány, len je nutné ich konzumovať v rozumnej miere. Stále sa ale jedná o zdravú potravinu, ktorá obsahuje vitamín A. Bohato vám bude stačiť napr. 1 banán týždenne.

Položte si otázku, čo vlastne radi raňajkujete?

yogurt-1442033_960_720

Ovocie, zeleninu, alebo sa vám bežne v miske vyskytuje zdanlivo „nízkokalorické“ müsli? Bohužiaľ takéto müsli je vždy dochutené a obsahuje ďalšie zložky, ktoré sú plné tukov a cukrov. Možno vás to prekvapí a aj keď sa hovorí, že výdatné raňajky by mali byť veľké, nemali by mať 600 kalórií, čo môže jedna taká miska müsli skutočne obsahovať. Vždy je nutné pred kúpou müsli skontrolovať, čo obsahuje. Vyberajte také, ktoré obsahuje veľa bielkovín a má nízku kalorickú hodnotu. Než s mliekom, radšej miešajte müsli s gréckym bielym jogurtom, ktorý má primerané množstvo kalórií a navyše vás viac zasýti.

Zobkáte počas vášho obľúbeného programu solené arašidy, resp. arašidy? Alebo ste milovníkmi arašidového masla? Ak áno, upriamte pozornosť, pretože práve arašidové maslo a solené arašidy sú kalorickou bombou. Jedna šálka arašidového masla obsahuje vyše 800 kalórií, čo je takmer 50% odporúčanej dennej dávky kalórií dospelého človeka. Áno, arašidy sú plné bielkovín, vlákniny a nezvyšujú hladinu cholesterolu v krvi, ale je nutné ich konzumovať v rozumnej miere, rovnako ako banány.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search