v kategórií Na zamyslenie, Psychológia, Zdravie

O tom, čo všetko dokážu šikovné ruky a make-up zakryť, sme sa určite už presvedčili my ženy na vlastnej koži nespočetnekrát. A čo potom také vizážistky, tie so všetkými tými líčidlami dokážu doslova divy.

A práve jednou takou veľmi šikovnou vizážistkou je aj 22-ročná Sophia Ridlington, ktorá dlhé roky svoju prirodzenú tvár skrývala pod vrstvami líčidiel, mala k tomu však svoje dôvody. Sophia totiž trpí extrémnou formou psoriázy, kvôli ktorej sa jej na tvári objavujú červené popraskané miesta, ktoré z času na čas dokonca aj krvácajú. Kvôli svojmu ochoreniu si už zažila veľa posmeškov, urážok a niekedy dokonca aj okolie vyľakala. Rozhodla sa teda, že svoju tvárou už nebude nikoho desiť a začne sa maľovať tak, aby to nikto nepoznal.

Samozrejme nenapadlo ju, že podobnú reakciu bude mať aj jej priateľ.

,,Keď ju prvýkrát uvidel bez make-upu, úplne prirodzenú bez akýchkoľvek úprav, okamžite sa s ňou rozišiel a utiekol.“

Nepočítal ale s tým, že je Sophia naozaj veľmi silná osobnosť, ktorá sa po takejto zrade od blízkej osoby nezrúti, skôr naopak. Vzala si z tejto skúsenosti len to dobré, začala na sebe pracovať a teraz sa ukazuje svetu a predovšetkým dievčatám, ktoré majú podobný problém, že sa s lupienkou dá žiť. Navyše im tiež radí, ako sa správne namaľovať a ktorú kozmetiku používať.

Sophia, hoci stále používa  hromadu rôznych produktov, už sa nebojí svetu ukázať svoju prirodzenú tvár. Chce byť pre ostatné dievčatá inšpiráciou, aby sa ani ony nemuseli báť a zbytočne sa skrývať.

Zdroj: jenzeny.cz

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search