v kategórií Prírodná liečba, Prsia

Mocný prostriedok pre využitie v alternatívnej medicíne

Výskumy ukazujú, že Wild yam (alebo inak Diskórea huňatá) je mocný prostriedok pre alternatívnu medicínu, pretože obsahuje veľa steroidných saponínov, najmä dioscin, ktorý je široko používaný na výrobu progesterónu a iných steroidných liekov užívaných ako kontraceptíva a v liečbe rôznych porúch rozmnožovacích orgánov, ale rovnako tak aj iných, ako je astma a artritída. Ďalej obsahuje phytosteroly (beta-sitosterol), alkaloidy a tanniny, a preto sa môže použiť proti zápalu, na uvoľnenie spazmov, pri žlčníkových problémoch, na povzbudzovanie potenie a rozširovanie ciev. Extrakt z koreňa sa používa na zmiernenie mnohých príznakov menopauzy a PMS, ako sú návaly, nočné potenie, zmeny nálad a vaginálnej vysychaniu. Potravinový doplnok podporuje dobrú funkciu sústavy žliaz s vnútorným vylučovaním. Normalizuje hladiny hormónov ako u žien, tak aj u mužov.

Spomaľuje starnutie

WIDL YAM je rastlina, ktorá napomáha správnemu fungovaniu sústavy žliaz s vnútorným vylučovaním. Pomáha normalizovať hladiny hormónov ako u žien tak aj u mužov a spomaľovať proces starnutia celého organizmu. Je významným pomocníkom pre diabetikov, u ktorých pomáha optimalizovať hladinu glukózy v krvi a tým spomaľovať degeneratívne zmeny v tkanivách, posilňovať imunitný systém, zvyšovať aktivitu bielych krviniek, vykazuje protinádorové účinky a priaznivo pôsobí na sexuálne funkcie. Je vhodným prípravkom v období klimaktéria, kedy napomáha zmierňovať prejavy klimakterických problémov (bolesti hlavy, návaly krvi, podráždenosť, únavu atď.).

Pozitívne pôsobí pri syndróme chronickej únavy. Účinné látky WILD YAM pomáhajú nárastu svalovej sily a pri súčasnom cvičení aj nárastu svalovej hmoty. Kombinovaným pôsobením sa priaznivo ovplyvní pomer tukových a svalových tkanív v tele.

Na menštruačné bolesti

Wild Yam vyrovnávaním hormonálnych hladín u mladých žien efektívne napomáha pri zmiernení menštruačných bolestí. Pomáha tiež pri príliš silnom menštruačnom krvácaní a pri odstraňovaní nervozity, nepokoja a zmien nálady pri menštruácii. Taktiež zmierňuje napätie v prsníkoch, ktoré je častým prejavom predmenštruačného syndrómu.

Proti rakovine prsníka

Wild yam obsahuje látku DHEA. Vedci spájajú dostatočné hladiny tejto látky so zvýšenou odolnosťou organizmu voči mnohým ochoreniam, starnutiu, poklesu vitality a priberaniu na váhe. Štúdie uskutočnené vo Veľkej Británii poukazujú na vážnu skutočnosť, že u všetkých žien, u ktorých sa hladina DHEA v organizme zníži pod 10% hodnoty priemerných hladín zodpovedajúcich ich veku, sa rozvinula rakovina prsníka alebo iné smrteľné ochorenie. Hladiny DHEA v organizme sa znižujú s vekom. Už vo veku 25 rokov dochádza v organizme k poklesu prirodzenej tvorby DHEA, čo odštartuje proces starnutia. V období pár rokov pred menopauzou dochádza k výraznému poklesu hladín DHEA a v organizme bez suplementácie touto látkou dochádza k výraznému poklesu vitality a aktivity a spúšťa sa vývoj mnohých závažných ochorení (Alzheimerova choroba, srdcovo-cievne ochorenia, nádorové ochorenia).

Zdroj: http://www.zdravienamieru.sk/


Mohlo by vás zaujímať: Chceli by ste väčšie poprsie? Vyskúšajte kombináciu týchto prírodných rastliniek.

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search