v kategórií Celulitída, Chudnutie, Cukrovka, Oslabená imunita, Prírodná liečba, Ženské problémy

Toto obľúbené korenie, má jedinečnú vôňu a jeho aróma nám navodzuje pocit kľudu a uvoľnenia, navyše má schopnosť zahriať organizmus. Škorica patrí pomerne do lacného druhu korenia, čiže je dostupná takmer všetkým a kúpiť ju môžete v každom obchode.

TIP: Skúste si dať trochu škorice do vašej rannej kávy. Ak si ju doprajete hneď takto ráno, naštartuje váš metabolizmus, prebudí telo a budete mať denný prísun škorice splnený.

Posilňuje imunitní systém

Škorica posilňuje obranyschopnosť organizmus. Už len 1/4 lyžičky škorice v rannej káve spôsobí, že sa telo začne zbavovať škodlivých vírusov a baktérii.

Stimuluje mozog

Škorica zlepšuje mozgové funkcie a zvyšuje ich výkon. Pôsobí veľmi pozitívne na pamäť. Pomáha udržať koncentráciu a prispieva k lepšej sústredenosti.

Znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi

Pravidelná konzumácia škorice chráni váš organizmus pred cukrovkou a vysokým cholesterolom. Stačí škoricu pravidelne konzumovať a dopriať si aspoň 6 gramov škorice denne.

Jedna zo zaujímavých štúdií poukazuje na vplyv škorice na cukrovku typu 2. Výsledky testov u ľudí s cukrovkou typu 2 poukázali pri užívaní škorice efekt zníženia glukózy a hladín celkového či LDL cholesterolu. Pri glukóze to bolo 18 – 29 % a pri cholesterole cca 12 – 26%.


Mohlo by vás zaujímať: Najlepší pomocník pri chudnutí, obsahuje aktívne látky na podporu metabolizmu tukov a kontrolu telesnej hmotnosti.


Znižuje menštruačné bolesti

Škoricu by mali konzumovať predovšetkým ženy, ktoré majú bolestivú menštruáciu. Doporučujeme im pravidelné užívanie škorice

Zlepšuje krvný obeh a hladinu energie

Štipka škorice v teplom nápoji ako káva, čaj, alebo mlieko, dokonale stimuluje krvný obeh. Škorica je dôležitá pre osoby, ktoré trpia na studené nohy a ruky.

Na chudnutie

Škorica je veľmi dobrá na chudnutie nakoľko potlačuje chuť do jedla. Naštartuje váš metabolizmus a urýchľuje spaľovanie tukov.
TIP: Vyskúšajte škoricový čaj na chudnutie, a to jednoducho, kúpte drievko škorice, zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať. Čaj má sladkastú chuť a zaženie chuť na nezdravé jedlá.

Zábal na celulitídu

Zmiešajte dva biele jogurty, lyžicu medu, lyžicu olivového oleja a šesť lyžíc škorice. Krúživými pohybmi naneste na čistú, vysušenú pokožku, zabaľte do dvoch vrstiev potravinovej fólie, prikryte sa dekou a pol hodiny relaxujte. Potom odstráňte fóliu, pokožku so zvyškami zábalu premasírujte a osprchujte vlažnou vodou.

Zdroj: http://www.organicauthority.com/health/11-health-benefits-of-cinnamon.html

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search