v kategórií Prírodná liečba
Určite ste už zažili tie nepokojné noci, kedy ste sa len prehadzovali z boka na bok, dívali do stropu a neboli ste schopní celú noc zaspať.
Čím viac si robíte starosti s tým, že nemôžete zaspať, tým vaša myseľ viac pracuje a o to je to ťažšie.

Čo spôsobuje problémy zo spánkom?

Nepravidelné spánkové cykly či dokonca nespavosť môžu vyúsťovať z rôznych príčin ako sú depresie, stres, pocity úzkosti a podobne. Nespavosť môžu spôsobovať aj niektoré lieky, napr. lieky proti bolesti, antihistaminiká, lieky na srdce alebo vysoký krvný tlak. Takisto aj vaša večerná závislosť na telefóne alebo počítači, môžu spôsobiť, že sa vám ťažko zaspáva.

Nápoj, po ktorom vaše problémy zo spánkom pominú

Neuveríte, ale jednoduchý banánový čaj dokáže urobiť priam zázraky. Ako to funguje?

Banány, zvlášť ich šupky, sú plné draslíka a horčíka. Zatiaľ čo horčík pomáha predchádzať narušovaniu spánku, tak draslík spolu s horčíkom uvoľňujú svaly. V skutočnosti je horčík najlepším ,,relaxačným minerálom“.

13169798_10103864651239852_1793777295_o-1024x576

Recept na banánový čaj

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Na tento recept je najvhodnejšie použiť bio banány, ktoré neboli vystavené chemickým postrekom. Pokiaľ také nezoženiete, môžu byť aj bežné, ale bez šupky, pretože tá obsahuje najviac postrekových látok.

Suroviny:

  • 1 banán
  • 1 hrniec s 3 dcl vody
  • štipka škorice (podľa chuti)

Postup prípravy:

 1. Odrežte oba konce z banánu, nakrájajte ho celý na kolieska a potom kolieska aj so šupkami vložte do hrnca s vodou.

cut-off-banana-ends

2. Ak použijete nebio banány, tak šupky vyhoďte!

6

 

3. Priveďte vodu do varu a banány varte 10 minút. Po dovarení sceďte tekutinu, a podľa chuti pridajte škoricu. Čaj vypite a uvarené banány môžete zjesť takisto.

Ako to funguje?

Varením sa prospešné látky v banáne stanú pre telo dostupnejšie a lepšie vstrebateľné. Ich účinok sa tak umocní a umožní jeho rýchly nástup. S týmto receptom tak nielen budete mať na dobrú noc veľmi chutný dezert, ale jeho ukľudňujúce účinky vám dopomôžu k lepšiemu spánku.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search