v kategórií Krása, Vlasy a nechty

Trápia vás poslednou dobou trochu riedkejšie vlasy, ktoré sú vidieť všade okolo vás – na ramenách, na kefe, na zemi v kúpeľni? Neviete čo s tým a už vôbec neviete, prečo to tak je? My vám to povieme! Spýtali sme sa špecialistov na vypadávanie a rednutie vlasov, ktorí nám prezradili najčastejšie dôvody, prečo vaša hriva slabne:

Na vine môže byť alergia

portrait-1462944_960_720

To je asi jeden z dôvodov, ktorý by vás určite nenapadol. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa pri alergickej reakcii zvyknú „osypať“, vy jednoducho môžete trpieť vypadávaním vlasov. Niektoré alergie totiž spôsobujú tlak na kapiláry, kvôli čomu je potom oslabený prietok krvi – v tomto prípade do spodnej časti folikul a to má za následok zase znemožnenie vlasom zdravo rásť. Pomoc – navštívte svojho lekára.

Zle sa stravujete? Potom to zmeňte!

Vôbec jedným z najčastejších dôvodov, prečo vlasy vypadávajú, je nedostatok živín. Pokiaľ vo vašom jedálničku chýbajú dôležité živiny, ako sú bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny, vitamín B, železo alebo biotín, vaše vlasy potom nedostávajú dôležitú výživu, ktorú potrebujú pre svoj rast. Skúste jednoducho jesť zdravšie, viac zeleniny, ovocia i cereálií.

Trápite vlasy fénom a žehličkou?

model-984246_960_720

Teplo vaše vlasy skutočne zaťažuje, takže ak ich po každom umytí fénujete, žehlíte alebo kulmujete, potom častejšie vypadávajú, sú suchšie a tenšie. Preto odporúčame u takýchto prístrojov znížiť teplotu alebo používať ochranné prípravky proti teplu, ktoré vlasy ochránia.

Nepoužívate vhodnú a správnu kozmetiku

Je veľmi dôležité, akú kozmetiku na svoje vlasy používate. Produkty, ktoré používate na vaše vlasy, majú veľký vplyv na ich zdravý vzhľad a výdrž. Preto si vyberajte taký šampón, ktorý je určený pre váš typ vlasov a ktorý zároveň zabezpečí, že vlasová pokožka bude zdravá. Raz týždenne vlasy vyživujte pomocou vlasovej masky a nezabúdajte ani na zastrihávanie suchých a rozštiepených končekov.

Trpíte hormonálnou nerovnováhou

portrait-1319951_960_720

Tiež hormóny môžu byť dôvodom vypadávania a zlej kvality vlasov. Ak sú vaše hormóny v poriadku, je to na vás vidieť a platí to aj v opačnom prípade. Rednutie vlasov býva často príznakom hypotyreózy alebo začiatok menopauzy. Odporúčame v tomto prípade navštíviť svojho lekára, ktorý vám prevedie hormonálny test a odporučí najvhodnejšie riešenie.

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search