v kategórií Krása, Pleť a pokožka

Reč je o malých červených vyrážkach, ktoré nám znepríjemňujú život. Môžu sa vytvoriť ako na tvári tak aj na tele. Niekedy nie je jasné či je to vyrážka alebo začervenanie. Niekedy môžu byť suchšie ako inokedy.

Prečo vznikajú?

Tieto vyrážky sa objavujú na tele ako určitá obrana ľudského organizmu. Ide o akúsi formu intolerancie na lepok. V skutočnosti to nie je alergia na lepok, ale zvýšená citlivosť.

pupínky

Kožné problémy súvisiace s lepkom

Psoriáza, dermatitída, ekzém a akné sú kožné problémy, ktoré sa objavujú, keď človek má neznášanlivosť lepku. Pľuzgiere, svrbenie, vyrážky, pálenie a sčervenanie sú najčastejšie príznaky vyplývajúce z neznášanlivosti lepku. Je to známkou toho, že váš imunitný systém produkuje látky, ktoré vystupujú na povrch pokožky vo forme nepekných vyrážok.


Mohlo by vás zaujímať: Najlepší pomocník pre udržanie prirodzene krásnej a zdravej pleti.


Ak máte problémy s intoleranciou na lepok, okrem problémov na pokožke budete pociťovať najmä tráviace problémy, predovšetkým v oblasti čriev.

Každé telo reaguje na lepok inak, niekomu sa môžu problémy prejavovať na koži, iní môžu mať tráviace problémy, ďalší zase chronickú únavu a podobne. Ak máte kožné problémy, skúste na nejaký čas vylúčiť lepok z vášho jedálnička a sledujte či sa vaše problémy vyriešia.

Zdroj: http://www.cuisineandhealth.com/tiny-red-pimples-body-heres-dangerous-photo/

 

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search