Svojmu mužovi dávala lyžicu kokosového oleja dvakrát denne. Po 60 dňoch nemohla uveriť tomu, čo sa stalo s jeho mozgom.

 v kategórií Alzherimerova choroba, Prírodná liečba

O kokosovom oleji je všeobecne známe, že má na naše telo pozoruhodné účinky v súvislosti zlepšenia celkového zdravia.

Panenský kokosový olej je zložený z viacerých kyselín, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Čo je zaujímavé je, že obsahuje takmer 50% mastnej kyseliny laurovej.

Táto kyselina laurová sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúži ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém proti vírusom a infekciám. Kyselina laurová má prirodzené antivírové účinky.

Ďalšie kyseliny obsiahnuté v oleji napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a viry tým, že narušia ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami. Kokosový olej pomáha pacientom s rôznymi infekciami, kandidou, vírusom herpes, aj množstvom ďalších.

Okrem týchto účinkov je v poslednej dobe čoraz viac kokosový olej spájaný s liečbou Alzheimerovej choroby.

Príbeh muža s Alzheimerovou chorobou

Mary Newport je riaditeľkou lekárskej starostlivosti na oddelení intenzívnej starostlivosti novorodencov v The Spring Hill Regional Hospital na Floride.

Jej muž, Steve, trpel progresívnou demenciou minimálne 5 rokov už vo svojich 50-tich rokoch. Následne mal vyšetrenie na magnetickej rezonancii, ktoré potvrdilo Alzheimerovú chorobu.

Spočiatku mu bola diagnostikovaná progresívna demencia, ktorá sa podľa výsledkov MRI rozvinula do Alzheimerovej choroby. Mal obrovské problémy s pamäťou, nebol schopný nájsť lyžicu alebo si spomenúť, ako dostať vodu z chladničky. Taktiež trpel depresiami. Vo svojom výskume Newportová zistila, že depresia môže byť predzvesťou Alzheimera.

Hľadanie nádeje: kokosový olej ako prevencia a alternatívna liečba Alzheimerovej choroby

Čítať ďalej…


Viac článkov o zdraví nájdete TU.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search