v kategórií Na zamyslenie, Psychológia

Termín: 23. 7. – 22. 8. Deň: nedeľa Farba: zlatá Element: oheň.

Najviac si rozumie: Blíženci, Váhy, Strelec a Vodnár

Silné stránky

Lev si je sám sebou istý a vždy je plný elánu a energie. A to je práve to, čo ho robí úspešným vo všetkom, čo si vezme do hlavy. Tieto pozitívne vlastností môžu byť niekedy pre okolie až nákazlivé. Lev si tiež moc dobre uvedomuje. Pojem slovo úcta a pokora a dokáže si tiež vážiť ľudí okolo seba a vždy koná narovinu.

Slabé stránky

Vie byť niekedy tak tvrdohlavý, že by sa do krvi hádal za to, že on je ten, kto má pravdu. Našťastie sa tieto výkyvy objavujú len zriedka a tak len výnimočne máva zlú náladu. Moc dobre totiž vie, že so zlou náladou a pesimistickým postojom nič nedosiahne a nenechá si ohroziť veci, čo sú pre neho dôležité. Ak sa však Lev ocitne v partnerskom vzťahu v úzkych a tento stav trvá nejakú chvíľu, vie celú situáciu ešte viac zdramatizovať, čo však neznamená, že by svoju polovičku prestal milovať, práve naopak.

Lev vo vzťahoch

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Lev je ohnivé znamenie a dá sa povedať, že tento element v sebe teda nezaprie. Lev je stabilný a väčšinou spoľahlivý partner. Do praktického života je viac ako vhodný a čo viac, vždy tu pre vás bude, keď budete potrebovať pomoc. Niekedy však môže pôsobiť až príliš rigidne, čo je vo výsledku len snaha o dominanciu, ktorú sa prirodzene Lev snaží nastoliť.

Lev ako rodič

Levy bývajú skvelými partnermi a rovnako tak aj rodičmi. Dokážu vo svojom dieťati vybudovať zdravé a silné ego, keď im chýba ctižiadostivosť. Naopak vie byť k svojim deťom tiež ústretový a detinský s obrovským srdcom plným lásky. Lev je rodič, ktorý necháva svoje dieťa voľne rozvíjať a tiež mu vštepuje, že nič nie je nemožné a že je schopné dosiahnuť všetko, čoho len bude chcieť.

Lev ako dieťa

Deti narodené v znamení Leva si vedia dobre a jasne povedať, čo nechcú a čo sa im nepáči. Ak sa vám narodil malý Lev, je najdôležitejšie ho naučiť, že sa svet netočí len okolo neho. Tiež je potrebné ho naučiť chápať aj potreby iných ľudí a detí. Vnútri seba má ohnivé emócie, ktoré sa musia naučiť trošku krotiť.

Láska a intimita

Ak premýšľate o tom, či je Lev pre vás vhodný partner, mali by ste vedieť, že pre Leva je vo vzťahu najdôležitejšia vernosť a poctivosť. Majú svoj spôsob myslenia aj chápanie sveta, čo vám do sexuálneho života môže priniesť len samé pozitíva. Avšak predstavitelia tohto znamenia si občas neuvedomujú, čo môžu ich činy spôsobiť a niekedy ani netušia, za čo je ich partner následne naštvaný. Ak sa však Lev naozaj zamiluje, dokáže za svoju lásku a pochopiteľne aj za svojich blízkych bojovať. Rád sa o svojho partnera stará a rád je pre neho tým pravým “hrdinom”.

Kariéra

Lev v sebe nosí toľko energie, že sa neuspokojí len s pozíciou radového zamestnanca. Tiež je dôležité pri výchove Leva naučiť ho zodpovednosti, ktorá mu občas chýba, čo potom býva jeho slabou stránkou. Možno teda povedať, že je to rodený vodca, ktorý si váži svojich profesijných vzťahov. Tiež býva veľmi obľúbeným spolupracovníkom či vedúcim, predovšetkým pre jeho ústretovosť a dobrý zmysel pre humor. Veľakrát míňa svoje peniaze za veci, ktoré v podstate nepotrebuje, on si však rád urobí len tak radosť.

Pozitívne vlastnosti

Lev má v sebe stále dostatok energie a dobrej nálady, ktorú prenáša aj na ľudí okolo seba. Ako keby ich životným poslaním bolo nabiť batérie všetkých, ktorých stretne.
Je lojálny za každej situácie a nevie si ani predstaviť, že by to bolo inak. Ak stretne niekoho, kto je rovnako poctivý ako on, stane sa jeho priateľom do konca života.
Keď sa dozvie, že niečo nejde, snaží sa to zmeniť, čo Leva robí skvelým učiteľom.

Negatívne vlastnosti

Levy sú od prírody dominantné, s tým sa bohužiaľ nedá nič robiť, je však možné sa s tým naučiť pracovať.
Občas vie byť arogantný, najmä v prípade, že sa snaží presadiť si svoju pravdu a svoj názor. Preto by sa mal Lev naučiť oceniť aj názory iných ľudí.
Netrpezlivosť je ďalší z jeho negatívnych vlastností. Ak niečo chce, najradšej by to mal hneď. Neexistuje pre neho nič, čo by nemohlo byť urobené ihneď.

Ako porozumieť Levovi

Lev sa môže niekedy cítiť osamelý, pretože niekedy chýba schopnosť porozumieť zvyšku sveta. Musí sa naučiť byť vďačný za to, čo má, inak bude neustále nespokojný. Jediné, čo teda potrebuje, je mať niekoho po svojom boku, kto ho uistí v tom, že tu nie je sám. V jadre je to krehká tvorivá bytosť s citlivým srdcom. To, že pôsobí silne a nezávisle, je vo väčšine prípadov len pretvárka, za ktorou sa skrýva človek ako každý iný.

Zdroj: jenzeny.cz

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search