v kategórií Na zamyslenie, Psychológia

Najviac si rozumie s: Baran, Blíženec, Lev a Strelec

Silné stránky

Najlepšou vlastnosťou Váhy je jej taktnost, jemnosť a schopnosť prevziať zodpovednosť. Je to znamenie, ktoré vždy všetko dokončí a ak sa cíti dobre, spokojne a iste, stane sa z nej spravodlivá a neuveriteľne vyvážená osobnosť. Vec, o ktorú neustále usiluje, je kvalitný vzťah, preto takmer všetku svoju energiu vkladá do toho, aby urobila životy ľudí okolo seba lepšie.

Slabé stránky

Váha má potrebu byť za všetkých okolností spravodlivá, a preto viac ako čokoľvek iného neznáša krivé jednanie. Každá osoba, ktorá sa narodila v tomto slnečnom znamení, musí pochopiť, že nie je potrebné čeliť každej výzve, ktorá sa pred ňu postaví. Tiež ťažko berie akúkoľvek kritiku a práve tá väčšinou ovplyvňuje jej ďalšie kroky a pocit spokojnosti.

Váhy vo vzťahoch

Váhy len zriedka zaujímajú povrchné vzťahy. Osoby narodené v tomto znamení často tiež lipnú na vzhľade, a preto sa na neho niekedy až príliš sústredia. Niekedy sa tiež môžu vo vzťahu zdať nespoľahlivé, nie je to však prejav akejkoľvek neúcty či nechuti niečo urobiť.

Váhy ako partner

Sú to prirodzení romantici. Naozaj sa v zamilovaných gestách vyžívajú a milujú veci, ktoré majú hĺbku a dlho vydržia. Pokiaľ sa ale Váha rozhodne vstúpiť do vzťahu, začne byť vyberavá a začne sa zaujímať o svoj aj partnerov vzhľad, čo v prípade, že si nájdu niekoho, kto nemá rád, keď mu niekto hovorí do života, to môže byť pre danú osobu únavné. Akonáhle ale Váhy objavia skutočnú vnútornú dôveru a prestanú premýšľať o zbytočnostiach, stanú sa z nich partneri, ktorí sú každý deň ochotní tomu druhému dokazovať, ako veľmi ho milujú.

 

Čítajte viac po odomknutí článku…

[sociallocker]

Váhy ako rodičia

Je to znamenie, ktoré má so svojimi deťmi neuveriteľnú trpezlivosť. Vzhľadom k tomu, že sa so svojím dieťaťom vracia späť do svojich vlastných detských rokov, dokážu sa do svojho potomka dokonale vcítiť, avšak aj napriek tomu sú opatrní a svoje slová volia takticky. Avšak vedia byť aj prísnymi a v niektorých prípadoch náročnými rodičmi. Pokiaľ ale vynaloží prílišnú energiu na to, aby svoje deti neustále učili, čo je správne a čo nie, môže sa stať, že prehliadnu to, ako výbušnú a náročnú povahu ich dieťa má, čo môže mať za následok stratu autority a rešpektu.

Váhy ako dieťa

Dieťa v znamení Váhy potrebuje k sebe niekoho, ku komu bude mať prirodzený rešpekt a v mnohých prípadoch sa od neho naučí, čo robiť a čo je správne, avšak stále bude mať dostatok priestoru pre rozhodovanie a budovanie zdravej osobnosti. Niekedy môže byť však dosť nerozhodné, preto je potrebné byť trpezlivým rodičom, ktorý na neho nebude ponáhľať. Deti Váhy jednoducho povedané potrebujú čas, trpezlivosť, slobodu a život bez povinností a rádov, ktoré pre nich nemajú v ich svete zmysel. Ak sa im tomu dostane, vyrastú z nich naozaj zaujímaví ľudia, ktorí so sebou nesú skutočnú rovnováhu.

Láska a intimita

Hovorí sa, že ak sú Váhy vo svojom vzťahu naozaj šťastné, srší to z nich na diaľku. A je tomu skutočne tak, pretože ony svoj vzťah a predovšetkým manželstvo berú ako svoje životné poslanie a pre toho druhého, ktorého hlboko milujú, urobia úplne všetko. Tiež je pre nich vo vzťahu veľmi dôležitý milostný život. Fyzická spokojnosť je pre Váhy, oproti iným znameniam zverokruhu, naozaj podstatná vec. Keď ale stretnú toho pravého, vedia to s istotou ihneď a akonáhle sú si isté, že to ten druhý cíti rovnako, dokážu sa mu úplne otvoriť.

Kariéra

Váhy oplývajú sebaúctou, čo im umožňuje dosiahnuť vysokých kariérnych úspechov. Samozrejme nepatria medzi pracovníkov, ktorí by sa dokázali jednoducho prispôsobiť. Ak nenájdu prácu, v ktorej sú úspešné a ktorá ich naozaj baví, nikdy v nej nebudú v skutočnosti spokojné. Ak sa teda rozhodujú ako ďalej, je potrebné nechať Váhy, aby toto rozhodnutie urobili samy bez zásahov či podnetov od rodiny, partnerov alebo kohokoľvek iného. Ak robia to, čo milujú a môžu to robiť každý deň, stanú sa ozajstnými profíkmi vo svojom odbore a radosť zo svojho povolania budú šíriť všade okolo seba.

Pozitívne vlastnosti

Váhy sú proste očarujúce a milé znamenie, ktoré vedia byť veľmi citlivé a záleží im na tom, čo si o nich druhí myslia.
Akú inú vlastnosť by mali Váhy mať ako vyváženosť? Váhy sa nikdy nevzdávajú a vždy potrebujú pevnú pôdu pod nohami. Vedia byť tiež diplomatické, a preto presne vie, ako argumentovať, avšak vždy zostávajú pokojné a len máločo je rozhádže.

Negatívne vlastnosti

Váhy môžu byť niekedy vo svojom úsudku príliš prísne a občas im chýba súcit a pochopenie pre ostatných ľudí.
Často sú tiež nerozhodné, avšak keď už sa konečne k niečomu rozhojdajú, je to rozhodnutie za ktorým si tvrdo stojí.
Váhy sú lenivé znamenie, pretože zo všetkého najviac nemajú rady stres, čo im pri ich pomalšom tempe života zrejme nehrozí.

Ako porozumieť Váham

Aby ste skutočne dokázali Váham porozumieť, musíte si najprv uvedomiť, ako zodpovedné osoby to sú. Ich rozhodnutie nie je nič ľahkomyseľného, ​​pretože než sa skutočne k niečomu rozhodnú, stojí za tým hodiny a hodiny premýšľania a diskutovania. Ak teda nebudete mať úctu k ich individualite, nikdy si s Váhou nevytvoríte naozajstný vzťah založený na dôvere. Dajte Váham trpezlivosť, čas a dostatočnú silu a iniciatívu, aby vám zmenili život a verte nám, čakajú vás len krásne a vzrušujúce zážitky.

Zdroj: jenzeny.cz

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search