v kategórií Prírodná liečba

Bohužiaľ, s vekom sa ľuďom často zhoršuje zrak, čo sa prejavuje problémami so zaostrovaním či už na diaľku alebo do blízka.

Našťastie, existuje zopár jednoduchých trikov, ktoré vám prinavrátia ostrosť zraku. A najlepšie na nich je to, že sú úplne prírodne, bez vedľajších účinkov a k tomu ani nič nestoja.Bohužiaľ, s vekom sa ľuďom často zhoršuje zrak, čo sa prejavuje problémami so zaostrovaním či už na diaľku alebo do blízka.

Dodávanie výživy – vitamínov pre oči

Vitamíny sú nevyhnutné živiny, aby sme normálne fungovali. Inak nás ochromia mnohé choroby a zdravotné problémy súvisiace s ich nedostatkom, ktoré sa prekvapivo týkajú hlavne našich očí. Tu je zoznam dôležitých vitamínov, ktoré nám pomáhajú zlepšiť zrak.

  • vitamín A
  • vitamín C
  • vitamín E
  • zinok
  • meď
  • luteín

Uvedené nutričné látky chránia oči pred silným slnečným svetlom. Nájdete ich hlavne v potravinách ako vaječné žĺtka, listová zelenina, tekvica, sladké zemiaky či mrkva.

Štúdie ukazujú, že zahrnutím žltých a zelených potravín do stravy ochránite svoje oči pred starnutím.

Na druhej strane, potraviny bohaté na síru a lecitín, ako napríklad cesnak, cibuľa a kapari pomáhajú v prípade kataraktov.

Čučoriedky a hrozno zasa predchádzajú očným zápalom a losos či sardinky chránia membrány okolo očí. No a samozrejme, vyvarujte sa dehydratácii – najlepšie pitím aspoň 8 pohárov čistej vody denne.

Vykonávajte očné cvičenia

Vykonávajte očné cvičenia. Nasledujúci graf zobrazuje 16 takýchto cvičení. Očami sledujte čiary v smere šípok. Ak to budete robiť pravidelne, nepotrvá dlho a zaznamenáte zreteľné zlepšenie vášho zraku.

V prípade, že ste úplným začiatočníkom a ešte nikdy ste tieto cvičenia predtým nerobili, urobte si pred cvičením malú prípravu. Skúste si vybrať nejaký objekt v miestnosti a koncentrovať sa naň pár minút.

Týmto spôsobom nacvičíte mozog lepšie vnímať symboly.

Môžete pri tom pociťovať miernu únavu očí a potrebu ich zavrieť. Je to v poriadku, ide o znak toho, že ste sa dostali do zrelaxovaného stavu.

Dodržujte týchto sedem zásad:

Čítať ďalej…

[sociallocker]

1. Pravidelne pite mrkvovú šťavu alebo konzumujte ostatné potraviny s vysokým obsahom beta karoténu, ako sú koreniny paprika, sladké zemiaky, špenát, sušené marhule, hrach či brokolica.

2. Vyhýbajte sa dlhodobému pozeraniu na monitor počítača alebo na televízor.

3. Niekoľkokrát denne si bruškami prstov jemne pomasírujte oblasť okolo očí.

4. Doprajte vašim očiam každý deň aspoň 3 hodinový oddych.

5. Ak používate okuliare, nenoste ich počas celého dňa.

6. Trávte nejaký čas v prírode, kde sa budete dívať na nejaké zelené relaxujúce objekty.

7. Každý deň si urobte očný zábal pomocou vlhkej látky namočenej v teplej vode. Ak máte dostatok času, zábal aplikujte aj pol hodiny. Ak nie, postačí aj 5 či 10 minút.

Zdroj

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search