v kategórií Na zamyslenie, Psychológia

Každá matka  je jasným príkladom nesebeckosti, súcitu, oddanosti a lásky. Skúsenosti z materstva sa vzpierajú všetkým logickým vysvetleniam. Jednoducho matku nikdy nepochopíte, kým sa ňou nestanete.

,,Tvoja matka ti pravdepodobne nikdy nepovedala aspoň niektoré z nasledujúcich vecí.“

Kvôli tebe plakala…a nie raz

Plakala, keď zistila, že je tehotná. Plakala, keď porodila. Plakala, keď ťa prvýkrát videla. Mala radosť ale aj strach či starosti. Plakala, pretože sa cítila tak hlboko oddaná a zaviazaná. Cítila, že tvoja bolesť ale aj aj tvoje šťastie bude prežívať s tebou.

Nechcela ani ten posledný kúsok koláča

Aj keď vedela, že ten koláč je naozaj veľmi dobrý, radšej ho dala tebe. Vedela, že bude oveľa šťastnejšia, ak uvidí nasýtené a šťastné svoje dieťa.

Bolelo ju to

Keď si ju potiahla za vlasy, keď si ju poškrabala malými nechtíkmi, keď si ju uhryzla, zatiaľ čo vás dojčila, to všetko ju bolelo. Keď si ju kopla do v tehotenstve do bruška alebo mala nevoľnosti. Všetko prežila a prežila by aj mučivé bolesti, len kvôli tebe.

Vždy mala strach

Od chvíle počatia robila všetko, čo bolo v jej silách, aby ťa ochránila. Ona bola tá, ktorá chcela povedať nie vo chvíli, keď  sa tvoji spolužiaci prišli opýtať či sa môžeš ísť s nimi bicyklovať ku rieke. Vo svojom vnútri plakala, pretože vedela, že to je nebezpečné.

Len ona ťa mohla uchrániť pred všetkým nebezpečenstvom, no povedala áno. Povedala aj veľa upozornení a ty si ju nebrala vážne.Vždy zostala hore, aby sa ubezpečila, že si doma v bezpečí a prebudila sa aby ťa vyprevadila do školy. Bola tam pre teba, aby ťa upokojila po každom zlom sne alebo pri každej nočnej horúčke a chorobe. Bola tam, aby sa ubezpečila, že si v poriadku.

Vie, že nie je dokonalá

Ona sama je jej vlastný najhorší kritik. Vie, že má všetky nedostatky a niekedy sa pre nich nenávidí. Chcela by byť perfektná mama a nerobiť nič zlé, ale preto, že je človek, aj ona robí chyby. Želá si celým srdcom, aby sa mohla vrátiť v čase a robiť veci inak, ale nemôže. Prosím, správaj sa k nej láskavo.

Pozerala na teba počas spánku

Boli noci, kedy sa až do 3:00 modlila, aby si konečne zaspala. Vtedy už mohla len ťažko udržať oči otvorené a hovorila len: ,,Prosím, prosím zaspinkaj.” Potom, keď si konečne zaspala, všetko opadlo a bola šťastná, že ťa  vidí ako pokojne dýchaš počas sladkého spánku.

Nosila ťa dlhšie ako 9 mesiacov

Potrebovala si ju. Ona si ťa pritúlila, milovala ťa a pobozkala ťa. Cítila si sa v bezpečí v jej náručí. Preto si sa jej držala tak často a tak dlho, ako si potrebovala.

Každý tvoj plač jej zlomil srdce

Neexistuje žiadny smutnejší zvuk ako tvoj plač a žiaden horší podľad ako podľad na tečúce slzy na tvojej dokonalej tvári. Urobila všetko, čo bolo v silách. Ak nemohla zastaviť tvoje slzy, jej srdce sa roztrieštilo na milión malých kúskov. Bolo to pre ňu veľmi bolestivé.

Bola si vždy na prvom mieste

Bola bez jedla, bez sprchy a bez spánku. Vždy uprednostila tvoje potreby, než jej vlastné. Stráviť celý deň uspokojovaním tvojích potrieb a na konci dňa už nemala žiadnu energiu pre seba.

Urobila by to všetko znova

Byť matkou je jedným z najťažších pracovných miest aké kto môže vykonávať. Plače, je zranená, niečo sa jej nepodarí, prežíva bolesť. Jj napriek tomu, že to je ťažké, zvládne to. Vie, že láska je nekonečná a preto by tým všetkým prešla ešte raz. Takže ak ju najbližšie uvidíš, povedz jej ďakujem. Daj jej najavo, že ju miluješ. Je to pre ňu všetkým. Nič iné nepotrebuje.
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search