v kategórií Krása, Pleť a pokožka

Najbežnejším prekvapením, ktoré nám dokáže znepríjemniť život na pár dní, bývajú nepekné vyrážky a o to viac keď sú hnisavé alebo zapálené. Veľa žien dokonca aj mužov majú skúsenosť dokonca so zapálenými folikulmi, ktoré vznikajú čerstvo po holení.

Vyrážky máme všetci, starí aj mladí, a často si nevieme rady, čo s nimi. Najhoršie je, keď sa zjavia práve v okamihu keď máme niekam namierené kde chceme vyzerať čo najlepšie. Našťastie existuje spôsob ako sa nepeknej vyrážky zbaviť už do jednej minúty. A je ich hneď niekoľko!

Či už je to pupák priamo uprostred čela, hnisavá vyrážka po večernom holení v intímnych partiách či podpazuší, vyriešiť ich viete jednoducho a zmierniť okamžite.

Preč s vredmi

Situácia je o niečo zložitejšia, ak sa vám takýto hnisavý vačok vytvorí v oblasti, kde je pokožka jemnejšia a tenšia a hojenie trvá dlhšie. Spravidla je to podpazušie, krk, intímne partie či stehná. Regenerácia v tomto prípade nebude taká jednoduchá, my však máme riešenie, ako sa môže váš problém vyriešiť rýchlejšie než ste boli doteraz zvyknutí. Existuje hneď niekoľko účinných spôsobov, ako s týmto problémom bojovať. Všetky sú bezpečné, prirodzené a máte ich aj u vás doma. Pozrime sa na ne, zozbierali sme pre vás tých 7 najlepších.

1) Oheň

Bude to bolestivé, ale nie bolestivejšie ako pohľad vašich kolegov na roh vyrastajúci na vašom čele. Vysoké teploty ničia infekcie už v ranom štádiu a zabraňujú ich ďalšiemu vývoju. Nahrejte si ihlu pod ohňom zo zapaľovača, prepichnite ňou hnisavé miesto. Vzápätí horúcu ihlu položte na miesto vpichu. Hnis vytečie, ale miesto okamžite vydezinfikujete, takže by sa v ňom nemal tvoriť ďalší hnis. Minimálne nie v masívnom množstve.

2) Cibuľa

Je známa svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami. Zabraňuje rastu patogénnej mikroflóry a pomáha liečiť zápal. Dajte plátok na postihnuté miesto aspoň na pár minút. Ak stíhate, pridržte si boľavé miesto aspoň pol hodinu a vred bude zaručene celkom preč.

3) Studená voda

Okrem toho, že pri akomkoľvek zápale sa má piť veľké množstvo tekutín, môžete vodu použiť aj na zmiernenie opuchu v mieste, kde to bolí. Ak sa vám do rána vysype nepríjemný vred v oblasti bikín, priložte si na toto miesto pohár studenej vody. Zmizne opuch a s ním aj počiatočná bolesť.

4) Kurkuma

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Kurkuma nemá miesto len v kuchyni. Už v starej Indii ju ľudia používali na rôzne účely. Ako korenie je vynikajúca, pretože má významné účinky. Jej antiseptické vlastnosti sú však zo všetkých najcennejšie. Zmiešajte 2 lyžičky kurkumy, ricínový olej a pár kvapiek jódu. Počas dňa aspoň 2x potrite postihnutú oblasť a do večera je vyrážka a hnis preč.

5) Jablčný ocot

Ďalším prírodným terapeutickým činidlom priamo z kuchynskej poličky je jablčný ocot. Je to najsilnejšie prírodné antiseptikum a zvládne každé kožné ochorenie. Používa sa na liečbu vážnych ochorení a poranení kože, preto jedna hnisavá vyrážka preňho nebude nič viac ako bežná rutina.

6) Čajovníkový olej

Tento prípravok odporúčajú mnohí dermatológovia pre jeho silné liečivé účinky. Pozor, až také silné, že sa odporúča miešať s iným olejom. My však máme odskúšané aj jeho čisté nanášanie a môžeme sa zaručiť, že hnisavé a boľavé miesto bude rýchlejšie zaschnuté. Po prvej tenkej vrstve, ktorú si na hnisavú vyrážku natriete, nebude po zápale ani stopy.

7) Epsomská soľ

Epsomská soľ doslova vytiahne hnis z kože, pričom urýchli zotavenie kože viac než trojnásobne. Chvíľku vás bude miesto možno štipkať, no v porovnaní s horúcim pocitom zápalu je pol minútka jemného mravčania nič. Dôležité je vydržať a miesto si počas účinku soli neškriabať.

Zdroj: takprosto.cc

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search