v kategórií Na zamyslenie, Psychológia, Zdravie

Belgický súd uznal vinných rodičov, ktorí vyhladoveli k smrti svojho sedemmesačného syna. Zástancovia alternatívnej výživy chlapca kŕmili výlučne rastlinnými náhradami mlieka, pretože sa im zdalo, že má alergiu na laktózu a lepok…

Sudca im udelil podmienečné tresty s tým, že konali v dobrej viere a smrťou dieťaťa už sú potrestaní dosť.

Prípad sa stal pred tromi rokmi v belgickom meste Hasselt. Chlapec Lucas vážil v siedmich mesiacoch 4,3 kilogramov, od narodenia teda pribral iba kilo. Podľa patológov bol v stave závažnej podvýživy a jeho orgány mali polovičnú veľkosť, než je u zdravého dieťaťa.

Sudca sa uspokojil s potrestaním rodičov šiestimi mesiacmi podmienečne. 

“Je jasné, že už takto sú potrestaní dosť. Budú totiž musieť žiť ďalej s vedomím, že nesú zodpovednosť za smrť syna, ktorého úprimne milovali, “povedala sudkyňa Mieke Butstraenová.

Belgickému páru Peterovi (34) a Sabrine (30), ktorí prevádzkujú predajňu s produktmi zdravej výživy, sa zdalo, že ich najmladší syn nepriberá. Na základe informácií z internetu preto usúdili, že…

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Na základe informácií z internetu preto usúdili, že chlapec trpí neznášanlivosťou laktózy a lepku, a začali ho kŕmiť rastlinnými náhradami mlieka. Lucas bol tak štyri mesiace žil iba z ovsených, ryžových a pohánkových nápojov. K lekárovi s ním rodičia nešli a prestali dochádzať aj na pravidelné kontroly.

Zuboženému chlapcovi už nebolo pomoci

Chlapcov stav sa tak zhoršil, že rodičia nakoniec vyhľadali homeopata. Ten im odporučil, aby dieťa okamžite vzali k lekárovi. Ani v nemocnici už ale zuboženému chlapci nedokázali pomôcť. Pitva potom preukázala, že intoleranciou lepku ani laktózy netrpel.
“Je zjavné, že sa rodičia o chlapca starali s najlepšími úmyslami. Ich presvedčenie ale Lucasove zdravie ohrozilo a nakoniec viedlo až k jeho smrti, “povedala sudkyňa v rozsudku.

Prípad vyvolal v krajine búrlivé diskusie o alternatívnej výžive a schopnostiach rodičov starať sa o svoje deti.

Tento prípad je výstrahou, že s ničím sa to nemá preháňať, aj veľa zdravého škodí. Treba nájsť ten zlatý stred.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

Zdroj: blesk.cz

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search