v kategórií Zdravie

Všetci dobre vieme, že kvalitný spánok, je pre naše zdravie kriticky nevyhnutný. Bohužiaľ, pre mnohých ľudí, hlavne čím sme starší, je hlboký a dobrý spánok niečim už dávno strateným.

Podľa výskumov rôznymi poruchami spánku trpí vo svete 30 až 40% dospelých, pričom viac bývajú postihnuté ženy a starší ľudia.

Pýtate sa prečo tomu tak je? Prečo sa nám ťažšie zaspáva? Prečo sa budíme každú noc v určitú hodinu?

V tomto článku vám pomôžeme pochopiť dôvody, ktoré môžu byť príčinou prebudenia sa v určitej nočnej hodine.

1) Je ťažké zaspať od 21:00 do 23:00

Ľudia, ktorí sa stretávajú s problémom zaspávania počas tohto časového obdobia, často trpia chorobami imunitného systému. Je potrebné zbaviť sa zlých návykov, ako alkoholu alebo fajčenia, ktoré oslabujú imunitný systém.Tiež, dôvodom na ťažké zaspávanie môže byť: stres, duševná porucha, rovnako ako zameranie sa na svoje vlastné problémy.

2) Prebudenie od 23:00 do 01:00
V tomto čase väčšinou sa regeneruje žlčník. Ak sa pravidelne prebudíte v tomto období, znamená to, že máte skrytý zdravotný problém práve spojený so žlčníkom. Mali by ste venovať pozornosť svojmu jedálničku: jedli pravidelne, menej tučné jedlá a zameriavať sa na výber správnych tukov.Tiež sa o poruchu spánku počas tejto doby, môžu postarať starosti, ktoré si veľmi pripúšťate  Snažte sa zbaviť týchto myšlienok, a váš spánok sa časom zlepší.

3) Prebudenie z 01:00 na 03:00

Čítať ďalej…

[sociallocker] Počas tejto doby aktívne pracuje pečeň. S najväčšou pravdepodobnosťou mávate veľký tlak na telo, čo zaťažuje aj vašu pečeň. Je nutné prehodnotiť svoje stanoviská , rovnako ako zbaviť sa zlých návykov, aby všetky orgány pracovali ako hodinky.

4) Prebudenie z 03:00 na 05:00
Prebudenie medzi 03:00 až 05:00 – telo je ako budíček! S najväčšou pravdepodobnosťou, ste veľmi znepokojení niektorými životnými udalosťami: emócie sú tak hlboké a silné, že nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu spánku.Je nutné vyhľadať odbornú pomoc pomôcť vysporiadať sa s všetkými “duševnými” problémami života.

5) Prebudenie od 05:00 do 07:00
V tomto okamihu sa aktivuje hrubé črevo, takže nie je nič prekvapujúce, keď sa ráno prebudíte. Začať ráno so šálkou teplej vody vás nabije a váš deň bude plný energie a produktivity.

Samozrejme ak vaše problémy so spaním dlhodobo pretrvávajú, neváhajte navštíviť svojho lekára.

 Prajem všetkým našim čitateľom silný a hlboký spánok!
[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search