v kategórií Krása, Prírodná liečba, Vlasy a nechty

Vypadávanie vlasov trápi nejedného z nás, predovšetkým časť mužskej populácie, pričom príčinou nemusí byť nevyhnutne starnutie. Tento problém sa prejavuje navonok a preto sa pre nás stáva o to viac frustrujúcejším problémom.

Na trhu existuje mnoho rôznych produktov, ktoré sľubujú posilnenie rastu vlasov a obmedzenie ich vypadávania, avšak, máloktorý z nich prináša očakávané výsledky. Tieto produkty majú vysoký obsah chemických látok, ktoré spôsobujú nepriaznivé účinky a poškodzujú telo.

Prírodným posilňovačom pre rast vašich vlasov je ricínový olej. Je to staroveký liek, ktorý poskytuje nepočetné množstvo zdravotných výhod. Má silné antifungicídne účinky, je bohatým zdrojom na vitamín E, bielkoviny a minerálne látky, ďalej má silné antibakteriálne vlastnosti, má protizápalový účinok a je bohatý na omega-9 mastné kyseliny.

Ricínový olej podporuje liečbu:

  • úpal
  • Atletická noha
  • menštruačné kŕč
  • akné, pupienky a kožné problémy
  • bolesti hlavy
  • kožné infekcie
  • gastrointestinálne problémy
  • červy
  • Lupiny, a ostatné fungálnej alebo mikrobiálnej infekcie pokožky hlavy

 

Ricínový olej je v skutočnosti jeden z najlepších prírodných prostriedkov  určených pre zdravie a krásu vlasov a pokožky hlavy. Je to kvôli tomu, že je bohatý na omega-9 mastné kyseliny, ktoré vyživujú vlasy a ich folikuly a tým podporujú rast nielen vlasov, ale aj obočia a rias.

Podľa Dr. Davida Williama, ricínový olej tiež pomáha k lepšiemu toku lymfy. Tvrdí: „Neexistuje žiadny liek, ktorý môže zlepšiť tok lymfy až na lokálnu aplikáciu ricínového oleja.“

Ako používať ricínový olej na rast vlasov, obočia a mihalníc?

Jednoducho aplikujte ricínový olej jemnou masážou prstami do pokožky vlasov a obočia, a jemne pretrite mihalnice, opatrne aby sa vám olej nedostal do očí. Masírovaním otvoríte póry a tým olej lepšie prenikne do folikúl.

 

Masáž pre rast vlasov
Na podporu rastu vlasov, mali by ste naliať niekoľko kvapiek ricínového oleja na prstoch, a masírujte vlasovú pokožku. Tým sa otvorí póry a vstúpiť do folikulov.

Zdroj: http://www.healthyfoodhouse.com/amazing-oil-prevents-hair-loss-re-grows-eyebrow-hair/

 

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search