v kategórií Zdravie

Diffenbachia síce nekvitne žiadnym pestrofarebným kvetom, ale aj napriek tomu sa ako izbová rastlina teší veľkej obľube. Zásluhu majú na tom predovšetkým jej veľké a široké zelenobiele listy. Diffenbachia pôsobí mimoriadne dekoratívnym dojmom v domácom prostredí i v kancelárii.

Diffenbachia patrí však medzi jedovaté rastliny! Obsahuje totiž jedovatú šťavu, ktorá po požití vyvolá opuch v ústach, v dôsledku čoho človek nie je schopný rozprávať. Avšak aj napriek tomuto negatívu sa stále drží medzi najčastejšie pestovanými izbovkami.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt this plant almost kill

Prečo si dávať pozor na túto jedovatú rastlinu?

Difenbachia obsahuje šťavelan vápenatý. Táto látka je veľmi dráždivá pre pokožku, oči a sliznice. V prípade prehltnutia hrozia nepríjemné zdravotné problémy, ktoré sa môžu skončiť aj smrťou. Objavuje sa slinenie, zvracanie, kŕče, zápaly a opuchy predovšetkým v ústach, krku a na perách a taktiež dýchacie problémy. Na pokožke sa môžu objaviť pľuzgiere. V prípade kontaktu s očami, hrozí vážne poškodenie ba až slepota. Preto si dávajte pozor, ak ste sa dotkli listov, nepretierajte si oči. Môžete oslepnúť! Odporúča sa pri manipulácii s touto rastlinou mať radšej rukavice.

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Kvôli jedovatým účinkom diffenbachii, by sa  nemala pestovať tam, kde sa vo veľkom pohybujú deti alebo domáce zvieratá. Táto rastlina môže zabiť dieťa za menej ako jednu minútu a dospelého človeka do približne 15 minút!

Negatívne skúsenosti s touto rastlinou má  štyridsaťpäťročná matka Sofia, ktorej dieťa požulo listy tejto rastliny.

„Keď moje dieťa požulo časť listu z difenbachie, takmer zomrelo! Jazyk mu strašne opuchol až tak, že dieťa sa začalo dusiť!“ 

Našťastie, v tomto prípade sa vďaka rýchlej lekárskej pomoci celá nepríjemná situácia skončila dobre. Nerozhodujú minúty, ale sekundy. Preto treba v prípade zdravotných problémov na nič nečakať a ihneď zavolať lekára.

Zdroj: http://naturehow.com/home-plant-able-kill-child-just-1-minute/

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]

 

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search