v kategórií Zdravie

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) nariadila spoločnosti Iceland Czech a.s., aby bezodkladne stiahla z trhu nevyhovujúcu potravinu:

Birds Eye – Chrumkavé rybie prsty – „Made with 100% fish fillet“ v balení 224g, s označením dátumu minimálnej trvanlivosti do: 07 / 2018,

označenie šarže: 61-02 A L7010CL066,

predávajúci: IGLU as, č.p. 408, 330 02 Dýšina, ČR.

Krajina pôvodu: neuvedená.

Výrobca na obale uviedol: „Zloženie: mleté ​​rybie mäso (62%)“. Analýza vykonaná v laboratóriu SZPI ale potvrdila podiel rybieho mäsa vo výrobku vo výške 49% a informácia na obale potraviny tak uvádzala spotrebiteľa do omylu.

Ďalej laboratórna analýza preukázala prítomnosť na obale neuvedených alergénnych látok, konkrétne mliečne bielkoviny a horčice. Zákon pritom výrobcom ukladá vyznačiť prítomnosť všetkých alergénnych látok na obal tak, aby nedošlo k nevedomej konzumácii osobou s alergiou alebo intoleranciou na danú látku.

Inšpektori potravinu odobrali v prevádzkarni Iceland Czech a.s., Leopoldova 16/2138 v Prahe a na základe laboratórnych protokolov nariadili stiahnuť predmetnú šaržu potraviny z celej trhovej siete. SZPI začne s kontrolovanou osobou správne konanie o uložení pokuty.

Zdroj: info.sk

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search