v kategórií Krása, Pleť a pokožka, Zdravie

Kŕčové žily sú častým zdravotným problémom týkajúcich sa žien i mužov. Tí, ktorí ich nepoznajú, by si mohli myslieť, že je to len chybička krásy. Pravda je však taká, že nejde len o kozmetickú nepríjemnosť…

Ale kŕčové žily zvyknú často spôsobovať bolesti a značné nepohodlie.

Ako olivový olej dokáže pomôcť s kŕčovými žilami

Na kŕčové žily existuje pomerne mnoho domácich receptov. No vedeli ste, že aj obyčajný olivový olej vám môže s týmto nepríjemným ochorením pomôcť?

Je to vskutku jednoduché a ľahké, napriek tomu s týmto receptom dosiahnete úžasné výsledky.

No a tu už je presný postup, ktorý je potrebné vykonať:

Čítať ďalej…

[sociallocker]

1. Najprv si vezmite jemnú kefku alebo uterák a z pokožky si jemne zoškrabte vrchnú časť odumretých kožných buniek. Teda urobte taký jemný kožný peeling.

2. Potom v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici prevarte vodu a nalejte ju do misky.

3. Do druhej menšej sklenenej nádoby nalejte kvalitný extra panenský olivový olej a ponorte ju do horúcej vody, aby sa v nej olej trochu zahrial.

Poznámka: Olivový olej nikdy neohrievajte priamo v hrnci alebo na otvorenom ohni. Olej sa totiž dokáže veľmi rýchlo zohriať a vy by ste sa mohli potom popáliť.

4. Po ohriatí oleja vyskúšajte, či je dostatočne teplý, avšak nie až tak, aby vás pálil alebo, aby bol nepríjemný na pokožku.

5. Následne si takto zahriaty olivový olej naneste na ruky a rozotrite na miesta postihnuté kŕčovými žilami. Jemnými krúživými pohybmi tieto miesta masírujte niekoľko minút.

6. Masírovať začnite vždy od najvzdialenejšieho bodu, napríklad od lýtok a postupujte smerom nahor k stehnám, čiže v smere, akým sa z končatín odvádza odkysličená krv späť do pľúc a srdca.

Záver

Tento postup opakujte každý deň, alebo minimálne aspoň 3 krát týždenne, kým vám kŕčové žily nezmiznú, respektíve, kedy nebudete spokojní s výsledkom. Sme presvedčení, že nepotrvá dlho a s účinkom tohto receptu budete veľmi milo prekvapení.

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search