v kategórií Krása, Pleť a pokožka, Zdravie

Koža je najväčším orgánom na našom tele. Odzrkadľuje sa na nej naše zdravie, a je to jeden z orgánov, ktorý dokáže jasne vyjadriť naše životné návyky. Nezdravé potraviny, alebo intolerancia na niektoré potraviny, sú zodpovedné za vznik kožných problémov, predovšetkým na pleti.

Slávny lekár Nigma Talib napísal štúdiu o 4 typoch pleti, ktoré ukazujú aké potraviny vaše telo neznáša.

1. Neznášanlivosť alkoholu

Medzi častým javmi pozorovanými na tvári sú príznaky spojené s konzumáciou alkoholu. Pokiaľ na vašej pleti máte rozšírené póry, červené fľaky a vysušenú pleť s hlbokými vráskami medzi obočím, je možné, že si vaše telo nevie poradiť so spracovaním alkoholu alebo je jeho konzumácia vyššia ako by mala. V tomto prípade by ste sa mali zamyslieť nad vypustením alkoholu z vášho života.

2. Neznášanlivosť lepku

Medzi najčastejšie príznaky neznášanlivosti lepku sú silné akné s opuchnutými a začervenanými tvarmi a silná pigmentácia predovšetkým v oblasti brady. Lekári tvrdia, že takmer 15% celkovej populácie trpí vysokou citlivosťou na lepok, a že organizmus v dôsledku príjimania lepku vytvára zápalové reakcie v tele. Pokiaľ pozorujete jeden z vyššie popísaných problémov, obráťte sa na svojho lekára, ktorý vám zisti ako je na tom vaše telo s lepkom alebo jednoducho skúste lepok vynechať na pár dní a sledujte aký to bude mať vplyv na vašu pleť.

3. Neznášanlivosť laktózy

Príznaky neznášanlivosti laktózy sú opuchnuté očné viečka spolu s celým očným okolím, tmavé kruhy pod očami a aknózna pleť. Preto aj v tomto prípade zvážte konzumáciu mliečnych výrobkov.

 

4. Neznášanlivosť cukru

Na cukor citliví ľudia obvykle strácajú pružnosť pokožky a to kvôli tomu, že telo nedokáže využiť molekuly cukru, ktoré dostávajú kolagén do pokožky. Suchá, miestami opuchnutá a vráskavá pleť je jasným znamením, že je vaše telo citlivé na cukor.

Problematická pleť je symbolom vnútorného problému vo vašom tele. Preto namiesto krémov a mastí, zvoľte liečbu zmenou životného štýlu a sledujte, výsledky sa dostavia onedlho.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search