v kategórií Trávenie, Zdravie

Voda po jedle:
Podobne ako keď sa napijete pred jedlom tak aj po jedle vám voda dokáže veľmi efektívne pomôcť pri trávení. Roky si odborníci mysleli, že voda po jedle bráni dobrému tráveniu. Tejto mylnej predstave verí aj v súčasnosti veľké množstvo bežných ľudí. Nedávne vedecké výskumy však ukázali opak. Voda aj po jedle výrazným spôsobom napomáha pri procese trávenia. Okrem toho voda zabezpečí, že živiny z jedla sa budú rýchlejšie a lepšie vstrebávať do celého vášho organizmu. Prijatú energiu tak dokáže vaše telo lepšie využívať.

Hungry adorable woman eats delicious sandwhiches with cheese and sausage, stands near opened refrigerator full of products. Beautiful female feels hunger after work. People and eating concept

Ako ste sa teda presvedčili, ani jedná možnosť pitia nie je zlá. Je len na vašom rozhodnutí kedy a koľko budete piť. Azda najlepším riešením bude piť isté množstvo vody aj pred jedlom aj po. Zároveň neexistuje žiadne pravidlo kedy a koľko vody piť. Každý človek je individuálny a má v sebe zabudovaný signál-smäd vyslaný z mozgu, ktorý hovorí, že treba doplniť tekutiny.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search