v kategórií Skutočné príbehy

Vyrážky mala na celom tele okrem oblasti tráve a krku. Ľudia, ktorí Calvinu nepoznali sa jej vyrážok štítili a mali strach sa jej dotknúť, aby sa nenakazili. Pre Calvinu to bolo jedno z najťažších období jej života. Ovplyvnilo to jej súkromný a aj pracovný život. Sama už prestávala veriť tomu, že sa jej problém raz vyrieši.

Ako poslednú možnosť vyskúšala zdieľať svoj príbeh. Dúfala, že sa nájde niekto, kto jej problém bude schopný vyriešiť. Množstvo doktorov, ktorí uvideli Calvinin príbeh sa nevedeli vyjadriť k tomu o akú diagnózu by mohlo ísť. Našťastie sa jej prípadu ujala mladá doktorka Barta, ktorá vnímala Calvinin problém ako výzvu. Urobila jej veľké množstvo zložitých testov, aby zistila jej pravú diagnózu.

Calvina bola po toľkých neúspešných vyšetreniach skeptická, avšak stále mala nádej. Našťastie sa oplatilo veriť. Mladá lekárka zistila pravú príčinu bolestivých veľkých vyrážok na Calvininom tele. Príčinu našla tam, kde ju žiadny lekár nehľadal a to v imunite. Calvine bola diagnotikovaná urtikálna vaskulitída, teda veľmi ojedinelé autoimunitné ochorenie a taktiež hypotyreóza, čo znamená zníženú funkciu štítnej žľazy.

Vďaka správnej diagnostike bolo možné Calvine nasadiť efektívnu a účinnú liečbu, vďaka ktorej dnes dokáže žiť opäť plnohodnotný a šťastný život.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search