v kategórií Zdravie

Mnoho ľudí skúša rôzne typy diét a aj napriek tomu majú problém schudnúť alebo udržať si zdravie.

Zabúdajú však na to, že pre rôznych ľudí je vhodná iná diéta a nájsť tú správnu nie je vôbec ľahká úloha. Navyše to môže zabrať veľa času a námahy.

To, čo je pre vás vhodné, do veľkej miery ovplyvňuje  vaša súčasná postava, denná rutina, zvyky a ďalšie faktory.

Medzi jeden z takýchto faktorov, ktorý málokto berie do úvahy, je aj vaša krvná skupina.

Doktor Peter J. D’Adamo preto vytvoril návod, ktorý je založený na krvných skupinách a osobnosti danej osoby.

Ako vysvetľuje:

Keď diskutujeme o diéte, nehovoríme nutne o pláne na chudnutie. Schudnutie je vedľajším efektom správne nastavenej diéty. Pod diétou však rozumieme širší okruh toho, akým spôsobom sa stravujeme.

Tuto nasledujú podrobnosti toho zaujímavého konceptu.

Krvná skupina ,,A“

Ľudia s krvnou skupinou A uprednostňujú štruktúrovaný, rytmický a harmonický život. Sú radi obklopení pozitívnou a podporujúcou komunitou ľudí.

Podľa doktora D’Adama je pre ľudí s touto krvnou skupinou nadmieru vhodná vegetariánska strava. Prechod od mäsitej na vegetariánsku stravu bude pre nich znamenať výrazný úbytok na váhe.

Okrem toho verí, že ľudia s krvnou skupinou A by mali jesť čistú a čerstvú bio stravu.

Nedokážem ani dostatočne zdôrazniť, ako kriticky dôležitá je táto zmena stravovania pre citlivý imunitný systém týchto ľudí. S uvedenou diétou dokážu naštartovať imunitný systém a zastaviť rozvoj rôznych život ohrozujúcich chronických ochorení“.

Krvná skupina ,,B“

 Čítať ďalej…
[sociallocker]

Podľa doktora D’Adama, ľudia s krvnou skupinou B „majú silný potenciál na flexibilnosť a schopnosť prežívať v meniacich sa podmienkach. Sú však tiež náchylní na nerovnováhy, keďže sa v nich tvorí viac stresového hormónu kortizolu“.

Ako uvádza jeho návod, títo ľudia priberajú hlavne kvôli konzumácii jedál, ktoré ovplyvňujú ich metabolizmus, vrátane pšenice, arašidov, kuracieho mäsa, paradajok, kukurice, pohánky, šošovice a sezamových semienok.

Doktor D’Adamo odporúča, aby ľudia s krvnou skupinou B vymenili kuracie mäso za jahňacie, králičie, kozie či baranie mäso, prípadne za zverinu.

Mali by tiež konzumovať skôr nízkotučné mliečne výrobky a viac čerstvej listovej zeleniny.

Krvná skupina ,,AB“

Ľudia s krvnou skupinou AB majú podľa príručky nízku hladinu žalúdočnej kyseliny, čo ovplyvňuje hlavne trávenie mäsa. Nedostatočne strávené mäso sa potom mení a ukladá v tele v podobe tuku.

Tento problém sa dá odstrániť tak, že budú jesť menšie porcie, no častejšie.

Táto skupina ľudí by sa mala tiež vyhýbať alkoholu a kofeínu. Platí to hlavne v stresových situáciách.

Je pre ne vhodné konzumovať potraviny ako sú mliečne výrobky, zelená listová zelenina, kvalitné fermentované tofu (nie priemyselne vyrábané) a tiež ryby a iné morské živočíchy.

Doktor D’Adamo im tiež odporúča, aby „sa vyhýbali údeným a inak spracovaným mäsovým výrobkom. Tieto potraviny môžu u ľudí s nízkou hladinou žalúdočných kyselín spôsobovať rakovinu žalúdka“.

Krvná skupina ,,0″

Oproti ľuďom s krvnou skupinou AB majú ľudia s krvnou skupinou O naopak, vyššiu hladinu žalúdočnej kyseliny. Sú preto lepší v trávení jedál bohatých na mäso a bielkoviny.

Z uvedeného dôvodu môžu títo ľudia bez obáv jesť veľa mäsa.

Na druhej strane by sa mali vyhýbať konzumácii veľkého množstva sacharidov a zvlášť zrnovín, ktoré premieňajú na tuk a triglyceridy.

Dr. D’Adamo odporúča, aby ľudia s krvnou skupinou O jedli chudé mäso, mäso v bio kvalite, ovocie a zeleninu. Navyše, mali by sa vyhýbať alkoholu, kofeínu, mlieku a pšeničným výrobkom.

Zdroj: mladykuchtik.sk

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search