v kategórií Zdravie

Kto z nás by aj v 61 rokoch nechcel vyzerať ako v dvadsiatich? Lenže za tým všetkým stojí nielen zdravá strava ale aj cvičenie a predovšetkým pevná vôľa.Pretože ako iste sami dobre viete, s pribúdajúcim vekom je chudnutie a celkové udržiavanie nášho tela pekne ťažké.

Dokonalým príkladom toho, že zdravý životný štýl má zmysel, je práve modelka Yazemeenah Rossi, ktoré neuveriteľných 61 rokov, postavou však pripomína mladú slečnu. Táto žena, hoci na to vôbec nevyzerá, je hrdou dvojnásobnou babičkou, ale ani to jej nebráni v tom, aby si svoju dokonalú postavu neustále udržiavala a cítila sa vo svojom tele nad mieru dobre.

Ako sama Yazemeenah povedala, že s pribúdajúcim vekom sa snaží čoraz viac udržiavať v kondícii. Jej vitalita jej prináša vnútornú silu a pokoj, čo je podľa nej jedna z najdôležitejších vecí na ceste za vytúženú postavou.

A v čom tkvie jej tajomstvo?

Bude vám to znieť ako klišé, ktoré sa obmýva stále dookola. Bohužiaľ bez kvalitnej stravydostatku pohybu, pevnej vôle a odhodlania to proste inak nejde. Na druhej strane vaše telo sa vám v neskoršom veku odvďačí, rovnako ako je tomu v prípade Yazemeenah.

Recept na spomalenie starnutia

Čítať ďalej…

[sociallocker]

V skutočnosti spomaliť proces starnutia dokážeme a šanca je úplne reálna. Ak chcete starnutie spomaliť, je potrebné, aby ste dodržiavali určité pravidlá. Hlavné pravidlo, na ktoré by ste nemali zabúdať – musíte jesť zdravo, ale zároveň to, čo vám chutí. Modelka Rossi jedáva rad produktov, ktoré sú skutočne schopné spomaliť proces starnutia. Sú to ovocie, zelenina, mlieko, jogurt a víno.

Tento zoznam je naviac prospešný aj čo sa týka chudnutia. Jogurt totiž do nášho tela prináša veľké množstvo živín, do ktorých patria aj potrebné bielkoviny. Dokáže zastaviť rozvoj osteoporózy, ale aj predísť rakovine žalúdka a hrubého čreva.

Víno je pre naše telo tiež veľkým prínosom. Je dokázané, že ľudia, ktorí požívajú kvalitné víno v malom množstve, žijú v priemere o 10 rokov dlhšie ako tí, ktorí odmietajú víno piť.

Zdroj: Dailystar.co.uk

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search