v kategórií Kŕčové žily, Prírodná liečba

Je veľmi pravdepodobné, že ste si doteraz neuvedomili, že obľúbená horčice má aj iné využitie ako to, že si ju natriete na chleba, alebo ju použijete do omáčok, či na hotdog.

Proteíny, vláknina, vitamíny a minerály v horčici prispievajú k dobrému zdraviu. Horčicu poznali už starí Rimania a dokonca aj Egypťania. Miešali nekvasené víno a horčičné semená a zhotovili prvú verziu horčice, alebo ak „must“ z čoho neskôr vznikol anglický názov „mustard“. Dnes má horčice naozaj všestranné využitie.

Zastavuje kŕče

Toto je skvelý tip, ak trpíte častými kŕčmi. Ak máte pocit, že kŕč prichádza, vezmite jednu polievkovú lyžicu horčice a potrite si ju postihnuté miesto. Horčica kŕč odstráni a zabráni v jej návrate.

Upokojuje popáleniny

Pokiaľ máte malú popáleninu, pustite si na ňu najprv studenú vodu. Potom ju potrite troškou horčice. Nielen, že sa nevytvorí pľuzgiere, ale stratí sa aj nepríjemná bolesť. Horčica obsahuje silnú protidráždivé látku, ktorá upokojuje pokožku a pomáha pri regenerácii.

Zmierňuje bolesti hrdla

Bolesť v krku zmiernite tak, že zmiešate 1 lyžicu horčičného semienka, šťavu z polovice citróna, 1 lyžicu medu a 11/4 šálky vriacej vody. Ingrediencie zmiešajte a nechajte na chvíľu odstáť. Potom už len stačí pravidelne kloktať.

Ničí rakovinu

Vedci veria, že zlúčenina Alyl-izotiokyanát (AITC) je skvelým bojovníkom proti rakovine. Podľa štúdie, ktorá bola uvedená v časopise „Carcinogenesis“ je zlúčenina AITC, ktorú horčica obsahuje niečo, čo výrazne zastavuje rakovinu močového mechúra. Vedci sa tiež domnievajú, že by horčice a látky, ktoré obsahuje dokázala vyliečiť rakovinu úplne.

Relax pre unavené svaly

Máte po zranení boľavé svaly? V závislosti od závažnosti a umiestnenie bolesti môže horčice pomôcť zmierňovať bolesť. Ak vás bolí niektoré svaly alebo dokonca celé telo, najlepšie riešenie je kúpeľ. Zmiešajte si dve lyžice horčice s nejakou soľou do kúpeľa a poležte si vo vani približne 20 minút.

Ak chcete utíšiť bolesť v určitej oblasti ako je napr. Spodná časť chrbta, vytvorte si pastu, ktorú natrite na postihnuté miesta. Zmiešajte jeden diel horčičných semienok, dva diely múky a pridajte trochu vody tak, aby vznikla hustá pasta. Pastu natrite na bolestivé miesto a zaistite obväzom. Nechajte pôsobiť 20-30 minút.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search