v kategórií Domácnosť

Je to veľmi pekný pocit, keď je náš dom čistý a príjemne vonia. Je to zvlášť dobré pre naše zdravie. Ak sa o naše obydlia nestaráme, bude špinavé a plné nežiaducich baktérií. To môže viesť k vážnym ochoreniam.

Preto musíme celý dom vyčistiť, aby sme mohli odstrániť všetky baktérie. To však môže byť naozaj ťažká práca. Zvlášť, keď ste žena v domácnosti, musíte vedieť, že udržiavanie domu v čistote je veľmi ťažké. A keď máte malé deti, je to ozajstná výzva.

Okrem toho musíte tiež použiť mnoho čistiacich výrobkov, ako sú čistiace prostriedky, mydlá a iné chemikálie. Sú účinné, to je pravda. Sú však veľmi nebezpečné pre zdravie, pretože obsahujú veľa silných chemických látok.

To je dôvod, prečo ľudia zvyčajne čistia svoje obydlia iba vodou a ničím iným. Týmto spôsobom bude vaše zdravie v bezpečí, to je pravda. Avšak, voda nie je príliš dobrá na čistenie a nezanechá bohatú arómu za sebou.

Ak máte tento problém, v dnešnom článku Vám chceme predstaviť recept na domáci parfum, ktorý neobsahuje žiadne nebezpečné chemikálie a zanechá po sebe nádhernú vôňu.

Ako si doma urobiť prírodný domáci parfum, ktorý vonia naozaj dobre

Domáci parfum, ktorý Vám chceme dnes ukázať, je veľmi lacný a jednoduchý na prípravu. Nemusíte tiež používať žiadne chemikálie a to je dobré pre zdravie. Nielen, že tento prírodný domáci mix dokonale vyčistí dom, ale tiež zanechá veľmi príjemnú arómu.

Ingrediencie:

  • Soda (1 polievková lyžica)
  • Aviváž (3 polievkové lyžice)
  • Fľaštička s rozprašovačom
  • Voda (3 šálky)

Príprava a použitie:

Najprv si odmerajte 3 poháre vody, vodu prelejte od hrnca a nechajte zahriať. Po zahriatí vody nalejte aviváž. Potom to prelejte do fľaštičky s rozprašovačom. Nakoniec pridáme jedlú sódu a zatvoríme fľaštičku. Fľašu dobre pretrepte, aby sa zložky zmiešali.

Po vyčistení domu obsah fľaštičky rozstriekajte po vašom dome alebo byte. Môžete nastriekať trochu aj do rohov pre lepší výsledok. Uistite sa, že ste dobre premiešali obsah fľaštičky. Jedine tak zmäkčovač nespôsobí poškodenie stien alebo tkanín.

Najlepšie na tomto domácom prostriedku je, že neobsahuje žiadne chemické a tým Váš domov bude bezpečnejší pre vaše zdravie.

Vyskúšajte to, čo najskôr a zdieľajte tento recept na domáci prostriedok aj s vašimi priateľmi.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search