v kategórií Prírodná liečba

Hrubé črevo patrí medzi najdôležitejšie orgány v našom tele. Funkcia hrubého čreva spočíva v absorbovaní vody a skladovaní nadbytočných produktov trávenia, až dokým naše telo nie je pripravené ich vyprázdniť. Správne fungujúce hrubé črevo môže viesť k vyššej energii, nižšej chorobnosti a ľahšiemu tráveniu.

Prečo Vaše hrubé črevo potrebuje čistenie?

Hoci je pravda, že telo je veľmi dobré v samočistení a v zbavovaní sa chemického znečistenia s množstvom toxínov a dráždidiel, ktoré v súčasnosti denne prijímame, je pre nás dôležité, aby sme pomohli našim telám vždy, keď môžeme.

Keď má stolica vhodnú veľkosť a konzistenciu, veľa črevných a konečníkových ťažkostí zmizne. Spracované potraviny a veľa chemikálií ovplyvňuje konzistenciu stolice. Malá a tvrdá stolica môže pretrhnúť análny otvor. Vhodná strava je nevyhnutná na zabránenie tohto problému a očista je zase nevyhnutný komponent v prípade, že strava zlyhá v riešení problémov hrubého čreva.

Prírodné metódy čistenia hrubého čreva

Nepotrebujete žiadne drahé črevné alebo SPA liečenie na to, aby ste zabezpečili optimálny chod Vášho tráviaceho systému. Jediné, čo potrebujete, je vyskúšať tieto jednoduché a prírodné metódy:

Čítať ďalej…

[sociallocker]

1) Jablková šťava

Vďaka jej vysokému obsahu kyseliny a fruktózy perfektne očistí tráviaci systém. Jeden až dva poháda denne dokážu prepláchnuť Vaše hrubé črevo. Iba sa uistite, že konzumujete 100% pravú šťavu bez pridaného cukru.

2) Morská soľ

Obsahuje tucet vitamínov a živín, ktoré dokážu povzbudiť tráviaci systém. Nabudúce, keď sa budete kúpať, skúste do vody pridať trochu morskej soli. Taktiež ju môžete pridať do vody, ktorú pijete.

3) Voda

Podstata funkčného tráviaceho systému spočíva v hydratácii. Aby ste vypočítali, koľko uncí (28,3 gramu) vody musíte vypiť každý deň, rozdeľte Vašu váhu na polovicu.

4) Ľanové semienko

Ľanové semienko patrí medzi najlepšie prírodné ingrediencie prispievajúce k zdraviu hrubého čreva. Vzhľadom na ich vysoký obsah vlákniny dokážu zaistiť aj ťažko stráviteľným potravinám rýchly a ľahký pohyb cez Váš tráviaci systém.

5) Zázvor

Už viac ako tisíc rokov sa používa kvôli jeho dobrým účinkom na dobrý stav hrubého čreva. Žutím kusu zázvoru alebo pridaním strúhaného zázvoru do Vášho čaju môžete získať mnoho úžitkov pri trávení.

6) Odšťavovanie

Odšťavovanie zeleniny je v dnešnej dobe veľmi obľúbené. A to pre dobrý dôvod. Pridaním množstva zeleninovej šťavy do Vášho stravovania pomáha povzbudiť tráviaci proces a udržiava Vaše hrubé črevo pred zapečením. Skúste používať organickú zeleninu a samy si ju odšťavte tesne pred pitím.

7) Vysoko vlákninová strava

Keď príde k zdravému tráveniu, vláknina je rovnako dôležitá ako voda. Zožeňte si zmes rozpustnej a nerozpustnej vlákniny na podporu zdravého trávenia.

8) 13Jogurt

Patrí medzi úžasné potraviny slúžiacim na podporu Vášho tráviaceho systému. Budete prekvapení, aký veľký rozdiel dokáže spraviť jeden jogurt denne.

Len čo je Vaše hrubé črevo úplne prečistené, mali by ste spozorovať veľa rôznych zdravotných výhod. Nebude trvať dlho, kým si Vaše telo začne užívať výhody správne fungujúceho tráviaceho systému a zdravého hrubého čreva.

Zdroj

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search