v kategórií Nezaradené

Rozhodli sme sa  vykonať porovnanie krabičkových diét, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, či skúsiť tento spôsob, ako schudnúť. Testovali sme ich koncom minulého roka.  Zamerali sme sa predovšetkým na to, či nám diéta chutila, či po nej nemáme hlad, a nechali sme jej zloženie okomentovať odborníčkou.

1. Krabickovadieta.sk

Krabičková diéta.sk poskytuje (ako aj ostatné firmy, zaoberajúce sa krabičkovou diétou) 5 čerstvo pripravených porcií jedla. Každé jedlo podlieha kritickému oku odborníka na zdravé a vyvážené stravovanie, pričom na výrobu používajú čerstvé či mrazené byliny a bio výrobky – zelenina a ovocie od vybraných pestovateľov. Vďaka šetrným technologických postupom a gastronomickému vybaveniu si jedlo udržiava nutričnú hodnotu. Jedlo konzumentovi príde v schladenej forme na 2°C.

 

Programy firmy krabičková diéta.sk

Jedálniček je možné upraviť podľa individuálnych potrieb zákazníka. Krabičková diéta.sk totiž   umožňuje vybrať si z niekoľkých programov: pre zdravie (pre ľudí s nadváhou), pre šport (sýte a vyvážené porcie s vyšším podielom bielkovín a nižším obsahom sacharidov), program bez mäsa (nie len pre vegetariánov, ale aj pre milovníkov tofu a sóje a ďalších), pre mamy (odstránením neadekvátnych potravín) a nakoniec program bez lepku, do ktorého spadajú len obedy a večere, a program pre diabetikov s eliminovanými cukrami.

 

Aké sú varianty jednotlivých programov? Mení sa cena?

Objednať si celodenný variant Vami zvoleného programu znamená, že Vaša objednávka bude obsahovať niekoľko chodov: raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Cena „celodenného menu“ sa pohybuje od cca. 9 do 12 eur, v závislosti od veľkosti porcie.

V prípade, že si objednáte tzv. „predpoludňajšie menu“ pozostávajúce z raňajok, desiaty a obeda, cenová relácia poklesne na cca. 9 – 10 eur. Okrem predpoludňajšieho menu rozlišujeme v ponuke krabičkovej diéty.sk aj „popoludňajšie menu“ (obed, olovrant, večera) v rovnakej cenovej relácií.

Tí, ktorí sa rozhodnú zvoliť si svoj program v minimalistickej, odtučňovacej forme pravdepodobne siahnu po základnej kombinácií chodov: raňajky, obed, večera. Samozrejme, že zákazník si môže objednať len jeden chod, či už sa jedná o obed alebo večeru. V tomto prípade za jeden chod zaplatíte približne 5 eur.

Vyššie spomenuté ceny platia pri objednávke na minimálne 20 dní/mesiac, už vrátane DPH, pre všetky regióny. Príplatky za polievky a prílohové misy sa započítavajú do Vašej objednávky zvlášť. Ak ste verný zákazník krabičkovej diéty.sk, čakajú Vás pri objednávke vernostné zľavy.

 

Ako prebieha objednávka?

Jedlo Vám bude doručené 1 deň vopred, pričom máte možnosť telefonicky sa dohodnúť s rozvozcom ohľadom času dodania. Doručenie jedla „zavesením na kľúčik“ je alternatíva pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nebývajú často doma a dôverujú svojmu okoliu. Objednávku môžete na niektorí dni zrušiť, podľa priania Vám bude zaplatené jedlo za dané obdobie dodané inokedy.

 

2. Vitabox.sk

Na stránke vitabox.sk sa môžete zaregistrovať a následne budete mať následne vytvorený účet, do ktorého sa budete prihlasovať. Ľubovoľne editovanú objednávku odošlete ktorýkoľvek deň v týždni do 20:00 a tím Vitaboxu Vašu požiadavku spracuje, podľa Vašej potreby zruší alebo posunie. Zákazník má prednostnú možnosť akokoľvek si skombinovať menu objednávky.

 

Objednávka a z nej vyplývajúce zľavy

Aj Vitabox uplatňuje vernostné zmluvy prostredníctvom hotovostného kreditu z mesačnej či týždennej objednávku, ktorý je pripísaný na Váš Vitabox účet. Pre všetkých registrovaných klientov je vytvorená dostupná provízna tabuľka. Vo všeobecnosti teda platí, že čím viac si toho objednáte, tým vyššiu máte zľavu. Zľavy Vitaboxu môžu pokryť celú sumu objednávky, čím získavate Vitabox bezplatne. Zákazníci môžu vo Vitaboxe platiť aj stravnými lístkami.

 

Vitabox a potraviny

Čerstvé jedlo je zárukou zdravého menu, v ktorom by ste márne hľadali bravčové a údené mäso, plesňové syry, kompóty alebo vyprážané jedlá. Vitabox tiež podporuje regionálny rozvoj, orientovaním sa na slovenské výrobky. Existujú tri rozdielne kalorické hladiny jedál pre 3 hmotnostné kategórie, kvôli odlišným metabolizmom muža a ženy. Vitabox rovnako ako krabičková diéta.sk poskytuje široký výber menu s odlišnými energetickými hodnotami, vypočítanými v závislosti od zvoleného programu.

Vitabox sa teda orientuje predovšetkým na chudnutie a zaistenie správneho zloženia prijímaných potravín. Vitabox spĺňa ekologické zásady používaním recyklovateľných obalov a varením presných objednávok s minimálnym odpadom a ušetrenou energiou.

 

Programy a cena za poskytnuté služby

Zvolenie SLIM, FIT alebo VITA menu ovplyvňuje Váš bazálny energetický výdaj, potrebný pre činnosť organizmu. „Celodenné menu“ pozostávajúce z raňajok, desiatej, obedu, olovrantu a večere si môžete vybrať v SLIM, FIT alebo VITA variante. Objednávka SLIM menu vychádza na cca. 11 €/deň, FIT menu cca. 12 €/deň a VITA menu 13 /deň.

Vybrať si môžete aj z „poldenného menu“ (obed, olovrant, večera) za 9/deň alebo z tzv. „Office menu“ za 8/deň. „Detox menu“ za 11/deň je správnou voľbu pre tých, ktorí chcú svoje telo zbaviť farbív, dochucovadiel a konzervačných látok. V určitom bode môže dôjsť k spomaleniu alebo úplnemu zastaveniu chudnutia. Vtedy si zákazníci vyberú „Restart menu“ (13 /deň), ktorý je vhodné skombinovať s primeranou fyzickou aktivitou. Vitabox poskytuje aj vegánske menu pre milovníkov rastlinnej stravy.

 

3. Pohodlna-dieta.sk

Princíp predaja Pohodlnej diéty spočíva v osobitnom jedálničku, ktorého zloženie si zvolíte sami podľa vlastnej chuti. Krabičková diéta Pohodlnej diéty obsahuje zdravú stravu z čerstvých potravín, s ideálnou energetickou hodnotou. Základné menu Pohodlnej diéty tvorí 5 porcií denne s kalorickou hladinou pre ženy 5 000 kJ a pre mužov 7 000 kJ. Dodané jedlá sa konzumujú buď studené alebo ohriate v mikrovlnnej rúre.

Pohodlná diéta má veľmi dobré ohlasy v kruhoch zákazníkov, ktorí vyskúšali rôzne firmy, venujúce sa krabičkovým diétam. Zákazník musí ešte pred objednávkou vyplniť formulár, ktorý predstavuje akúsi pred-objednávku. Po 24 hodinách bude zákazník kontaktovaní ohľadom dokončenia objednávky. Objednávku Pohodlnej diéty môžete zaplatiť aj stravnými lístkami. Pohodlná diéta zabezpečuje „krabičkové jedlo“ v priebehu pracovných dní (pondelok – piatok), takže cez víkend je rada na Vás. Dovoz jedla je v každom prípade zadarmo.

 

Skúšobný týždeň pre začiatočníkov

Či Vám krabičková diéta s Pohodlnou diétou vyhovuje alebo nie sa môžete rozhodnúť cez tzv. „skúšobný týždeň“. Otestujete tak bez záväzkov kvalitu ponúkaných jedál a služieb. Jedná sa o celodenné menu, pozostávajúce z 5 porcií denne, za 45 €/týždeň pre ženy a 50 €/týždeň pre mužov.

 

Programy a ceny

Zákazníci si môžu vybrať medzi „redukčnou diétou“ za cca. 10 €/deň, ktorá môže byť aj v bezlepkovej alebo bezlaktózovej forme. „Štandartná diéta“ je vhodná pre ženy ako plnohodnotná strava, pre mužov skôr ako redukčný program za 11 €/deň . Pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou sa odporúča program „Aktív“ alebo „Šport“, pohybujúca sa v cenovej relácií od 10 – 14 €/deň.

 

4. eDieta.sk

Ediéta.sk propaguje svoj jedálniček aj prostredníctvom známych tvárí z televízneho priemyslu. Tím odborníkov s profesionálnym zázemím, vytvára jedálniček z kvalitných a čerstvých ingrediencií, domáceho celozrného pečiva, zo strukovín, ovocia a zeleniny od domácich dodávateľov, pričom rešpektujú lokálnosť a sezónnosť potravín. Ediéta si zakladá na pestrej strave, bez použitia múky, cestovín, polotovarov a mrazených výrobkov. Jedlo je energeticky vyvážené, pretože kontrolujú denné dávky tukov, sacharidov a bielkovín.

 

Čo poskytuje eDiéta?

Pripravujú jedlá konvektomatom, takže sa zachovajú výživové hodnoty. Strava sa neskôr šokovo schladí, takže sa zastaví proces rozkladu a predĺži sa jej trvanlivosť. Jedlo sa umiestni do jednorázových obalov, ktoré v prípade záujmu eDiéta zrecykluje. Ediéta umožňuje dovoz zdarma s flexibilným časom rozvodu medzi 15:00 a 22:00. Za jedlo platíte v hotovosti priamo kuriérovi.

 

Vyskúšaj a uvidíš

Potenciálny zákazník si môže vypočítať individuálnu dĺžku užívania krabičkovej diéty podľa tabuľkových hodnôt, zverejnených na stránke eDiéty. Pre tých, ktorí si stále nie sú istí, či chcú krabičkovú diétu vyskúšať, poskytuje aj eDiéta skúšobný týždeň za 12 €/deň. Váš skúšobný týždeň môže podľa výberu prebehnúť za mesiac, 2 alebo 3 mesiace.

 

Programy eDiéty sú početné

Redukčné diéty eDiéty obshaujú rôzne programy: „Klasik“ pozostávajúci z 5 jedál, program „Gurmán“ za vyššiu cenu cca. 19 €/deň, s ktorým sa však budete údajne cítiť ako v niekoľko hviezdičkovej reštaurácií. Vegetariáni, diabetici, ale aj celiatici si prídu na svoje za cca. 15 €/deň. Ediéta ponúka aj tzv. „Turbo“ diétu, ktorá sa prepočítava na 319 €/2 týždne. Počas Turbo diéty užívate selén, posilňujúci imunitný systém a vitamínové tablety, dodávané s jedlom.

Okrem redukčných diét nájdete medzi eDiétami aj detoxikačný program, ktorý možno dodržiavať 3 – 7 až 28 dní, kedy dochádza k odvodňovaniu a očisťovaniu organizmu od toxínov. Trojdňový detoxikačný plán sa zakladá na ovocnom, zeleninovom a ryžovom dni. Detoxikačný program si môžete zaobstarať za cenu od 34 do 350 €. Na stránke eDiéta nájdete aj tzv. „džúsový detox“ či „Udržiavaciu diétu“, na potlačenie jo-jo efektu.

 

5. Harmonyservis.sk

Narozdiel on iných firiem, rozváža Harmony servis svoje denné menu v skorých ranných hodinách, počas pracovného týždňa, medzi štvrtou ráno až deviatou hodinou rannou. Každé ráno tak získavate stravu vytiahnutú „priamo z pece“, respektíve z pary (jedlá varené na pare), čerstvé, chutné a chrumkavé. Na stránke Harmony servis sa píše, že ich krabičková „diéta“ slúži skôr ako ukážka zmeny v stravovacích návykoch. Prvé objednávky platí zákazník štandardne v hotovosti, priamo kuriérovi.

 

Typy programu a možných menu

Harmony servis umožňuje vyskúšať si vzorové celodenné menu pre akýkoľvek program za 6 €/deň. V prípade, že ste sa rozhodli pre Harmony servis máte na výber z rôznych produktov, napríklad produkt „A-Life“ za cca 13 €/deň (cca. 5 000 kJ) venovaný ženám, „B-Life“ za 15 €/deň pre mužov a ženy, ktoré si chcú udržať primeranú váhu (cca. 7 000 kJ) a produkt „C-Life“ za 17 €/deň pre mužov s vyšším kalorickým výdajom a nadváhou.

Tieto tri kalorické hladiny sú premietnuté v krabičkovej diéte KLASIK alebo PRO FIT. Novinkou Harmony servis predstavuje stravovací a detoxikačný program za 279 €. Pre pracovný kolektív zaviesli Harmony servis tzv. „Biznis balík“ určená skupine pozostávajúcej z minimálne troch ľudí. „Rodinný menu“ za cca. 390 € slúži vyťaženým rodičom ako vyhovujúca náhrada varenej stravy pre celú rodinu.

Prečo krabičková diéta?

Zákazníkov láka predovšetkým kaloricky stanovené a nutrične vyvážené jedlo na celý deň, rovnako ako výber rôznych stravovacích programov a v neposlednej rade edukatívny charakter krabičkovej diéty, vďaka ktorému sú zákazníci schopní zmeniť svoj jedálniček. Pohodlná forma krabičkovej diéty, nepotrebné vzdelanie o stravovaní a predstava pravidelnej stravy s nižšími kalóriami je pre mnohých viac než len vábivá.

Dokážeme si však udržať tento životný štýl, ktorý krabičková diéta nepriamo stanovuje? Krabičkovú diétu sa odporúča chápať len ako „spúšťač“ záujmu o zdravú životosprávu. Krabičková diéta je finančne náročná, častokrát nezohľadňuje vedľajšie zdravotné ťažkosti (intolerancia, alergia, tráviace ťažkosti a pod.) a neoznačujeme ju za dlhodobý spôsob stravovania, pretože môže dôjsť k poklesu živín a bazálneho metabolizmu, alebo k narušeniu hormonálneho systému.

Ďalšie tipy na krabičkové diety:

6. http://www.fitkrabicky.sk

7. http://www.zdravestravovanie.sk/

8. http://www.ffmenu.sk

9. https://www.harmonickekrabicky.cz

10. http://www.zdravekrabicky.cz

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search