v kategórií Detox, Pokožka, Vrásky

Citróny sú extrémne zdravé a ponúkajú nespočetné zdravotné výhody, ale každý z nás netuší, ako sa dá citrón používať v každodennom živote.

Citróny sú bohatým zdrojom vápnika, horčíka, železa, vitamínov B, fosforu a vitamínu C (88%).

Citrón detoxikuje telo, posilňuje imunitný systém, čistí močový trakt, upokojuje bolesti hlavy a pomáha pri chudnutí.

Citrónová šťava je jedným z najsilnejších prírodných liečiv v liečbe kožných problémov. Preto sa často pridáva k rôznym krémom, peelingům, maskám, rovnako tak prípravkom pre starostlivosť o vlasy a výrobkom používaným k zlepšeniu zdravia nechtov a zubov.

Dnes Vám prinášame 7 skvelých dôvodov, prečo by ste mali citrón používať denne:

1) Vyživuje pokožku

Aplikácia citrónovej šťavy na tvár pomocou vatového chumáčiku vyživuje kožu, rozjasní ju a zanechá ju hebkejšiu a sviežu.

2) Odstraňuje tmavé škvrny

Naneste citrónovú šťavu na tvár a nechajte pôsobiť po dobu 15 minút – potom si umyte tvár vlažnou vodou. Tým sa vyčistí Vaša pleť, zosvetlí sa pigmentové škvrny a vyliečite akné.

3) Odstraňuje čierne bodky

Citróny účinne ošetrujú čierne bodky, pretože sú bohaté na vitamín C a minerály, ako je draslík, vápnik a horčík, ktoré poskytujú silné antibakteriálne vlastnosti.

4) Vyživuje nechty

Namáčajte si nechty v citrónovej šťave po dobu 10 minút, aby ste ich rozjasnili a posilnili. Potom ju ošetrite roztokom z bieleho octu a horúcou vodou.

5) Suché a popraskané pery

Pred spaním naneste citrónovú šťavu na suché a popraskané pery. Pery budú hebčejší a odstránite z nich mŕtve kožné bunky.

6) Používajte citrón ako prirodzený dezodorant

Citrón si rozkrojte na polovice a potrite si nimi podpazuší – tým zlikvidujete zlý zápach, odstránite pot a oblasť v podpazuší zanecháte sviežu a čistú. Umyte vlažnou vodou.

7) Citron môže zosvetliť vlasy

Citrónová šťava je skvelým prírodným prostriedkom pre zosvetlenie vlasov. Stačí rozpustiť 50 ml čerstvo vylisované šťavy v 200 ml vody a vlasy opláchnuť. Pre najlepší efekt postriekajte vlasy týmto roztokom krátko predtým, než vyjdete von na silné slnečné svetlo.

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search