v kategórií Zdravie

V dnešnej dobe mnoho ľudí trpí bolesťami. Niekedy môže byť bolesť tak neznesiteľná, že sa ju postihnutý človek snaží zastaviť za každú cenu. V týchto prípadoch ľudia najčastejšie siahajú po voľnopredajných liekoch proti bolesti.

Veľa ľudí si však neuvedomuje, že napriek úľave od bolesti, tieto lieky sú tichým zabijákom nášho organizmu. Medzi najviac používané lieky proti bolesti patrí práve ibuprofén (ibalgin).

Čo spôsobuje užívanie Ibuprofénu?

 • ničí žalúdočnú sliznicu (kŕčovitá bolesť brucha)
 • spôsobuje žalúdočné vredy (riziko prasknutia a vykrvácanie)
 • ohrozuje čreva (dlhotrvajúce hnačky)
 • zvyšuje riziko infarktu o 50% (najmä ak má pacient vysoký tlak)
 • trikrát zvyšuje riziko mŕtvice
 • poškodzuje DNA
 • zvyšuje riziko potratu
 • spôsobuje anémiu
 • zvyšuje krvný tlak

Okrem ibuprofénu, aj mnohé ďalšie nesteroidné lieky proti bolestiam zvyšujú riziko srdcového infarktu.

Výskumníci zo švajčiarskej Univerzity Bern sledovali 116 429 pacientov. Každý z nich bral niekoľko mesiacov jeden zo siedmich druhov bežne užívaných piluliek proti bolesti. Z následnej štúdie publikovanej magazínom British Medical Journal vyplýva, že u pacientov konzumujúcich často ibuprofén, hrozí trikrát väčšie nebezpečenstvo mŕtvice. Látka tlmiaca bolesť navyše zvyšuje možnosť infarktu a smrti spôsobenej srdcovými komplikáciami.

 Ako si uľaviť od bolesti prírodnou cestou?

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Úľava od bolesti je pre človeka veľmi dôležitá ba priam až oslobodzujúca. Preto by sme mali poznať prírodné alternatívy ako uľaviť od bolesti bez použitia synteticky vyrábaných liekov.

 1. Zázvorom proti bolesti kĺbov a svalov. V zázvore sú zastúpené  fytochemikálie, ktoré majú protizápalové vlastnosti, prinesie úľavu aj pri bolesti kĺbov, svalov či chrbtice. Zázvor môžeme užívať vnútorne, najlepšie pitím čerstvého zázvorového čaju, alebo robením zázvorových obkladov. Zázvorové obklady dávame priamo na postihnuté miesta.
 2. Cibuľou proti bolesti v hrdle. Na bolesť hrdla sa odporúča využívať cibuľový sirup. Jednoducho nakrájame cibuľu, posypeme cukrom alebo medom, a po lyžičkách užívame. Cibuľu takisto môžeme používať aj zvonka pomocou obkladov. Cibuľa má silné antibakteriálne účinky, a baktérie usadené v hrdle sú jeho sú hlavným dôvodom bolesti.
 3. Kurkuma proti bolesti pri artritíde. Kurkuma je základným liečivom používaným v ajurvéde a pomáha pri tráviacich problémoch, znižuje hladinu cholesterolu a posilňuje imunitu, zmierňuje i bolesť, ktorá súvisí s artritídou.
 4. Klinčeky pri bolesti a hlave a zubov. Klinček  je najlepším prírodným bojovníkom proti bolesti hlavy a zubov. Najjednoduchšie je použiť klinčekový olej, ktorý bolestivé miesto znecitliví.
 5. Valeriána lekárka na všetky bolesti. Táto liečivá bylinka sa využíva hlavne na upokojenie a ako prírodný liek proti nespavosti. Lenže má aj analgetické účinky, preto sa ju oplatí vyskúšať pri rozličných bolestiach skôr, ako siahnete po liekoch. Čaj pite 1-3 razy denne.
 6. Magnézium na bolesť hlavy. Pri bolestiach hlavy je vhodné konzumovať potraviny s vysokým obsahom magnézia. Horčík sa nachádza v mnohých potravinách, ako napríklad orechy, banány, datle, ananás, sušené marhule a tiež mak.

Zdroj: http://healthydefinition.com/you-should-use-this-instead-of-ibuprofen/

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]

 

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search