v kategórií Zdravie

Je možné, že ani neviete o prítomnosti baktérie Helicobacter pylori, ktorá infikuje rôzne oblasti žalúdka a dvanástnika.

Tento konkrétny druh baktérie sa vo vašom tele nemusí nijako špeciálne prejavovať hneď po jej príjmu do organizmu. Prenáša sa prostredníctvom neumytých rúk a potravín. Oneskorená liečba tohto ochorenia môže viesť k žalúdočným vredom či dokonca k rakovine žalúdka!

Nadúvanie u dospelých

Ako zistíte, že máte baktériu v tele? Pylori sa môže prejavovať príznaky, ktorým človek nevenuje takmer žiadnu pozornosť: nadúvanie, pálenie záhy, hnačka a žalúdočné ťažkosti. Zvyčajne si tieto symptómy mýlime s bežným fungovaním nášho tela.

Nakazení vám poškodí nielen vaše trávenie, ale aj náladu. Rast baktérie znižuje hladinu serotonínu v mozgu, čo spôsobuje depresie a úzkosti.

Našťastie je toto ochorenie liečiteľné! Jedná sa o kombináciu antibiotík a liekov na zníženie sekrécie žalúdočnej kyseliny.

Ako sa zbaviť helikobaktera?

Baktéria Helicobakter Pylori je najčastejším dôvodom vzniku žalúdočných vredov. Túto baktériu má väčšina ľudí v tele hoci sa u nej neprejavujú problémy.

H. pylori oslabuje prirodzenú obranyschopnosť žalúdka. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné problémy.

Popri zubnom kaze ide o najčastejšiu infekciu vôbec. Významnú rolu hrá v rozvoji a vzniku rakoviny žalúdka.

Je dôležité byť opatrní, a to bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Je dobré sa vyhýbať všetkému, čo môže zdravotný stav zhoršiť a podporiť produkciu tejto baktérie. Vyhýbajte sa najmä stresu.

Správna strava, dostatok vitamínov A, C, a E spolu so zinkom, sú dôležité opatrenia, ktoré budú chrániť žalúdok pred nadmerným zaťažením.

Takisto je vhodné, aby ste prijímali probiotiká obsahujúce laktobacily a bifidobaktérie. Nezabúdajte ani na hygienu: dôkladne si umyte ruky ihneď po príchode domov a pred každým jedlom. Pitná voda by mala byť kupovaná alebo filtrované.

Prírodný recept na zničenie H. pylori podľa Japonského doktora

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Ingredience:

– 1 stredne veľká brokolica

– štipka morskej soli

– vriaca voda

Postup:

Príprava je veľmi jednoduchá. Dajte brokolicu do vriacej vody, pridajte soľ. Varte ju 2 minúty a potom vyberte. Je dobre jesť brokolicu každý deň po dobu celého mesiaca a uvidíte, že výsledky sa dostavia.

TIP: Do jedálnička môžete pridať aj zázvor, ktorý má skvelé antibakteriálne vlastnosti a blahodárne pôsobí na trávenie. Zázvor je skvelý aj na prejedený žalúdok, kedy vám prinesie okamžitú úľavu.

Ako to funguje?

Brokolica je nielen plná vitamínov a minerálov, ale obsahuje aj substanciu zabíjajúcu helikobaktera.

Zložka, ktorá dodáva brokolici jej charakteristickú chuť, ktorú niektorí milujú a iní zase neznášajú, zabíja túto baktériu.

Liečba helikobaktera antibiotikami môže byť účinná avšak má vedľajšie účinky. Jedným z nich je, že antibiotiká zabíjajú nielen zlé ale aj dobré baktérie, ktoré pomáhajú ľudskému organizmu spracovávať potravu.

Zdroj1, Zdroj2

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search