v kategórií Krása, Vlasy a nechty

Dokonale upravené ruky sú vizitkou každej ženy, ktorá sa stará o svoje vzhľad a snaží sa za každej situácie pôsobiť upraveným dojmom. Na nechtoch sa odzrkadľuje vaše fyzické a psychické zdravie a v prípade lámania nechtov je to jasný dôkaz, že niečo nie je v poriadku.

Pokiaľ sa vaše nechty lámu a štiepia, je načase aby ste tento problém začali ihneď riešiť. Príčin, prečo sú vaše nechty oslabené, môže byť niekoľko. Najčastejšie ide o to, že máte nedostatok dôležitých vitamínov a živín, ktoré sú pre naše telo nevyhnutné. Rozštiepené nechty môžu signalizovať nedostatok vápnika, vitamínu A, železa, zinku, selénu a vitamínu C. Ďalším dôvodom prečo sa vaše nechty štiepia, môže byť ich nadmerné vysušenie spôsobené používaním nešetrných čistiacich prostriedkov, ktoré vaše nechty oslabujú. Za lámajúcimi nechtami sa môžu skrývať aj vážnejšie zdravotné problémy ako porucha funkcie štítnej žľazy. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame tipy a rady, vďaka ktorým môžete svojim nechtom dodať potrebnú pevnosť, zdravie a vitalitu.

Doplňte vitamíny a minerály

Ako už bolo vyššie spomenuté, jednotu z príčin lámania nechtov je práve nedostatok živín a minerálov. Zaobstarajte si kvalitné multivitamínové a výživové doplnky, ktoré obsahujú predovšetkým zinok, selén a vápnik. Pre posilnenie nechtov sa odporúča používať aj pivovarské kvasnice, ktoré obsahujú vitamíny skupiny B.

Regeneračné oleje

Ak príčinou vysušovania vašich nechtov je nadmerné používanie čistiacich prostriedkov, doprajte im minimálne dvakrát denne zábal pomocou regeneračných olejov. Ideálne je používať prírodné oleje ako olivový, kokosový alebo avokádový olej. Vždy keď prídete do styku s čistiacimi prostriedkami, nezabudnite si vaše ruky poriadne umyť a hneď ich nakrémujte ochránným regeneračným krémom určeným na starostlivosť pre ruky.

Parafínový zábal

Účinnou liečbou lámajúcich sa nechtov je parafínový zábal, ktorý okrem vašich nechtov má rovnaké priaznivé účinky aj na pokožku vašich rúk. Pre dosiahnutie viditeľných výsledkov odporúčame parafínový zábal aplikovať aspoň dvakrát týždenne po dobu niekoľkých mesiacov, pokiaľ sa stav vašich nechtov nevráti do normálu.

Zdroj: forexample.cz

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search