v kategórií Krása, Pleť a pokožka

Vyhadzujú sa vám na tvári nepekné vyrážky, čierne bodky a neustále sa lesknete? S týmito tipmi tieto nedostatky z tváre konečne vymažete.

1. Čistite ale šetrne

Ak vás vašu pleť trápi prebytočná mastnota a vyrážky nech vás ani nenapadne používať vysušujúce mydla a pleťové vody s veľkým obsahom alkoholu. Naskákali by vám naviac šupiny a vyprahnutá pokožka by sa začala brániť ešte väčším množstvom kožného mazu. K odstráneniu nečistôt a makeupu radšej používajte čistiace prípravky s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá umožňuje preniknúť až do hĺbky pórov, zabraňuje ich upchávaniu a zaneseniu a zároveň pleť nepodráždi.

2. Nevytláčajte ale maskujte

Póry sú vlastne vyústením mazových žliaž, ktoré môžu začať pobláznene vylučovať maz a upchávať sa. Vznikajú tak čierne bodky a zapálene pupence, ktorých by ste sa ale rozhodne nemali zbavovať vytláčaním inak si koledujete o zápal. Škodiť vám môže aj časté naparovanie, ktorým sa snažíte póry uvoľniť. Kožné prieduchy by sa totiž mohli roztvoriť nadobro. K vyčisteniu pórov preto používajte radšej dvakrát do týždňa hĺbkové čistiace masky a predtým obrúste pokožku peelingom. Pomôžu vám takisto špeciálne pleťové náplaste, na ktoré sa čierne bodky jednoducho prisajú.

3. Starajte sa o ne

Široké póry sprevádzajú mastnú pleť so sklonom k akné, môžu však znamenať takisto aj jeden z prejavov starnutia, behom ktorého v pokožke sa stráca posilňujúci kolágen. Kvôli tomu strácajú steny pórov pružnosť a zostávajú otvorené. Preto potrebuje pleť správne vyživiť. Používajte iba prípravky označené ako nekomedogénne, teda tie, ktoré vám nespôsobia čierne bodky. Vaša pokožka ocení takisto špeciálne krémy a oleje, ktoré zvyšujú pružnosť pórov, posilňuje ich steny a opticky ich kamufluje. Niektoré oleje sú vďaka protizápalovým zložkám určené dokonca aj na mastnú pleť.

4. Stiahnite ich

Dostali ste neodolateľné pozvanie na rande a chceli by ste nepreskúmaného sympaťáka oslniť skôr rozjasnenou tvárov ako obrovskými pórmi? Tak ich stiahnite. Umyte si tvár penivým gélom a dočistite ho pleťovou vodou so sťahujúcimi účinkami. Môže obsahovať aj prírodné výťažky z citrusov, rozmarínu, zázvoru, harmančeku alebo čajovníku, ktoré majú na póry uzavieraci účinok. Pri výbere makeupu sa zamerajte na priedušné so zmatňujúcim účinkom a vysokým obsahom silikónov, ktoré dokážu povrch pleti vyhladiť.

Odporúčané články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search