v kategórií Krása, Pleť a pokožka, Prírodná liečba, Zdravie

Pre mnohých ľudí sú pigmentové škvrny na pokožke veľkým problémom, pretože im kazia vzhľad a tým aj znižujú ich sebavedomie. Objaviť sa môžu na tvári, ramenách, nohách, rukách či iných častiach tela…

Nepríjemné je, že časom sa môžu ďalej zväčšovať. Na trhu existuje veľké množstvo pleťových vôd a krémov, ktoré sľubujú zbavenie sa týchto škvŕn. Väčšinou sú však neúčinné, drahé a obsahujú množstvo škodlivých chemikálií, ktoré môžu problémy s pokožkou ešte zhoršiť.

Na druhej strane, existuje rad prírodných, bezpečných a pomerne účinných spôsobov na ich odstránenie. A jeden z takých receptov, ktorý odporúča známy dermatológ Dr Daugh Willen, vám prezradíme v našom dnešnom článku.

Uvedený recept už pomohol stovkám jeho pacientov.

Na jeho prípravu budete potrebovať len 2 základné suroviny:

Čítať ďalej…

[sociallocker]

– 1 cibuľu

– 2 čajové lyžičky jablčného octu

Postup:

1) Vezmite jednu čerstvú, stredne veľkú cibuľu, olúpte ju, prekrojte na polovice a potom na pár menších kúskov (nemusí byť úplne na jemno)

2) Vložte nakrájanú cibuľu do mixéra a rozmixujte.

3) Teraz do toho pridajte jablčný ocot a znovu dobre rozmixujte.

4) Hotovo, váš prípravok na pigmentové škvrny je pripravený na použitie!

Aplikácia:

Aplikácia je vskutku jednoduchá. Vezmite si vatové chumáčiky alebo bavlnené tampóny a vyrobenú zmes si natierajte na pigmentové škvrny. Nechajte pôsobiť aspoň 10 minút, potom si pokožku umyte.

Tento postup opakujte každý deň počas nasledujúcich 7 dní. Po ich uplynutí budete výsledkom skutočne milo prekvapení.

Avšak pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča v kúre pokračovať celý mesiac.

Ako recept funguje?

Čerstvá cibuľa lieči niekoľko kožných zdravotných problémov a predchádza poškodeniu pokožky vďaka obsahu viacerých druhov antioxidantov.

Na druhej strane, jablčný ocot má vysoký podiel hydroxylových kyselín, ktoré dobre odstraňujú odumreté bunky a podporujú zdravie vašej pokožky.

Zdroj: prirodajelek

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

[/sociallocker]

Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search